İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:46 Yatsı22:36 İmsak03:28 Güneş05:27 İşrak06:10 Öğle13:11 İkindi17:12
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 27°C Nem %50
Türkçe
29 Zilka'de 1443 28 Haziran 2022 Salı
Giriş Yap

Susuz kalmak hastalıklara davetiye

04.11.2019    |
Dr. Murat Topbaş, az miktardaki su kayıplarının bile ciddi sağlık sorunlarına yol açtığına dikkat çekerek, “Mevsim geçişlerinde ve kış aylarında içilen su, insanı hastalıklardan korur” dedi.

Su, vücut fonksiyonlarının çalışmasında, metabolizmanın dengesinin sağlanmasında ve vücutta pek çok biyokimyasal reaksiyonunun gerçekleşmesinde son derece önemli rol oynamaktadır. Özellikle sıcak ortamlarda çalışanlarda, bebek ve çocuklarda, hamilelerde, yaşlılarda, ishalli hastalıklarda, diyabet, hipertansiyon, KOAH gibi kronik hastalığı olanlarda vücuttaki suyun miktarı çok önemli olup; çok az miktardaki su kayıpları bile ciddi sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Besin almadan haftalarca yaşayabiliriz ancak susuz birkaç gün yaşarız. Bu nedenle yetişkin kadınların günde en az 2-2,5; yetişkin erkeklerin ise 2,5-3 litre sağlıklı ve güvenilir su içmesi lazım.

Yapılan çalışmalar uygun miktarlarda günlük su tüketiminin soğuk algınlığı, kabızlık, idrar yolu enfeksiyonlarını önlediğini, cilt sağlığının korunmasına yardımcı olduğunu gösteriyor. Su, organizmanın toksinlerden yani zehirli atık maddelerden arındırılmasını sağlıyor. Kilo kontrolü programlarında da zayıflamaya yardımcı oluyor. Su, ne yazık ki sadece yaz aylarında gündeme geliyor. Yaz bitti diyerek suyu ihmal etmememiz gerekiyor.”

Hürriyet
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close