İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:14 Güneş05:56 Öğle13:15 İkindi17:08 Akşam20:24 Yatsı21:59
Hava - Az Bulutlu 24°C Nem %69
Türkçe
14 Zilhicce 1441 4 Ağustos 2020 Salı Saat: -
Menü

Yerli cevizin payı artıyor

14.07.2020    A+ | A-

Ceviz ihtiyacının yüzde 70’inden fazlasını ithal eden Türkiye, ‘ceviz eylem planı’nın meyvelerini almaya başladı. 

Bozuk orman alanlarının gelir getirici ürünler sayesinde üretime kazandırılması kapsamında başta ceviz ve badem üretimine ağırlık verilerek çeşitli bölgelere binlerce ağaç dikimi yapılmıştı. 

Genç ceviz ağaçlarının bir kısmı artık ürün vermeye başladı. Bu sayede gelecek 3 yıl ardından üretim ve ithalat oranının yüzde 50-50 olması bekleniyor. 

Milliyet'te yer alan habere göre, üreticiler, bu oranın uzun zamandır beklenen bir ivme olacağına vurgu yaparken, kademeli artışın devam etmesini bekliyor. Sanayiciler ise bu yüzde 50-50 oranın bile Türkiye’ye getirilerinin çok fazla olacağını vurguluyor.

­

 

 

 

Diğer Haberler

İşten çıkarma yasağı Haziran 2021’e uzuyor

Yeni düzenlemeye göre, salgın üzerine hayata geçen “işten çıkarma yasağı” olarak bilinen uygulama, 30 Haziran 2021’e kadar uzatılabilecek.
24.07.2020

Oruç Reis Göreve Hazır

Doğu Akdeniz’de yeni bir sismik araştırma faaliyetinde bulunacak olan tam donanımlı ve çok amaçlı dünyadaki 5-6 araştırma gemisinden biri olan Oruç Reis, yeni görevine hazır.
24.07.2020

Malatya'da kayısı hasadı

Dünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da hasat devam ediyor.
22.07.2020

Isınmaya hidrojen katkısı

Doğal gaz dağıtım şirketleri, yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilen hidrojenin alternatif bir yakıt olarak ısınma amaçlı kullanılabilmesi için Ar-Ge projesi geliştirdi.
22.07.2020
Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Güne Merhaba

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin