İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:17 Güneş06:43 Öğle13:02 İkindi16:28 Akşam19:11 Yatsı20:31
Hava - Parçalı Bulutlu 22°C Nem %73
Türkçe
4 Safer 1442 20 Eylül 2020 Pazar Saat: -
4 Safer 1442
İmsak
05:17
Güneş
06:43
İşrak
07:21
Öğle
13:02
İkindi
16:28
Akşam
19:11
Yatsı
20:31
Menü

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

04.08.2020    A+ | A-
Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.

Virüsün geçen yılın aralık ayında Çin, Vuhan'daki bir hayvan pazarında ortaya çıktığı ve buradan bütün dünyaya yayıldığı düşünülüyor. ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezi'nin yaptığı yeni bir çalışmada, virüsün kaynağı net olarak belirtilmese de dünyaya yayılmasında en büyük paya sahip ülkenin İtalya olduğunu belirledi. Araştırmaya göre, dünyada ülkelerin dörtte birinden fazlasına virüs İtalya'dan dönenler aracılığıyla giriş yaptı.

Yayımlanan çalışmada, 99 ülkede görülen ilk Kovid-19 vakaları incelendi. Buna göre, ülkelerin yüzde 27'sindeki ilk vaka İtalya'dan dönen vatandaşları nedeniyle görüldü.

Öte yandan; Hollanda'dan Türkiye'ye karantina kalktı

Hollanda, Türkiye’nin de aralarında yer aldığı birçok ülkeden gelen kişiler için yürürlükteki 14 gün karantina kuralını kaldırdı. Hollanda’nın Türkiye’den dönen kişilerden 14 gün karantina yerine belirli bir süre evde kalmalarını talep edeceği ifade edildi. Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge söz konusu kararıni, riskli olarak sınıflandırılan ülkelerden gelenlerin şikayetleri üzerine alındığını söyledi.

­

 

 

 

 


Divan-ı Aşk - 2
Sırada >>
×
Sıradaki

Hikmetli Sözler

Divan-ı Aşk - 2
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin