İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Yatsı19:31 İmsak05:59 Güneş07:25 İşrak08:05 Öğle12:53 İkindi15:43 Akşam18:10
Hava - Çok Bulutlu 18°C Nem %77
Türkçe
13 Rebi'ül-evvel 1442 29 Ekim 2020 Perşembe Saat: -
13 Rebi'ül-evvel 1442
Yatsı
19:31
İmsak
05:59
Güneş
07:25
İşrak
08:05
Öğle
12:53
İkindi
15:43
Akşam
18:10
Menü

Körfez ülkelerinde yeni projeler

Özel Haber
Özel Haber
29.09.2020    A+ | A-

Körfez basınında yer bulan haberler... Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri basınında yer alan ve yeni projelere ilişkin bilgilerin paylaşıldığı bültene buradan ulaşabilirsiniz.

Katar’da Elektrikli Otobüsler Dönemi Başlıyor

Katar, 2022 yılına kadar toplu taşıma otobüslerinin yüzde 25'inin elektrikli olacağını açıkladı.

Katar’da halk otobüsleri, okul servisleri ve Doha Metrosu besleyici otobüsleri, 2030 yılına kadar geleneksel otobüslerin neden olduğu karbon emisyonu oranını azaltmak ve çevresel sürdürülebilirliği korumak için kademeli olarak elektrikli otobüse dönüştürülecek.

Bu stratejinin bir parçası olarak, entegre bir elektrikli araç şarj cihazları ağı kurmak için çalışmalar yapılırken ülkedeki tüm ticari taksilerin de elektrikle çalışır hale gelmesi ile ilgili eylem planı da yürütülüyor. 

Dünyanın En Büyük Kapalı Çiftliği Kuruluyor

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dhabi’de dünyanın en büyük kapalı tarımsal üretim tesisi kuruluyor. 17.5 hektarlık bir alana kurulacak ve 160.000 m2 lik ekim alanına sahip olacak bu tesiste, yılda 10.000 ton taze tarımsal ürün üretilecek.

Ağır iklim koşulları ve yetersiz tarım alanlarına sahip olan ülkede bu tesis, standart yetiştirme yöntemlerinin aksine su tüketiminde % 95 tasarruf sağlayacak ve karbont ayak izini % 40'a kadar azaltabilecek.

BAE Uzay Programı Devam Ediyor

Birleşik Arap Emirlikleri Uzay Programının önümüzdeki 10 yıllık stratejik planı açıklandı. Bu  kapsamda, BAE’nin Mars misyonuna katılacak eğitilmesi ilgili bir anlaşma gündemde. Buna ilave olarak BAE ekibinin ilk Ay yolculuğu 2024’te planlanıyor. BAE Uzay Merkezi, uzay programının sürdürülebilir olduğunu ve ülkedeki diğer sektörlere önemli girdi ve katkılar sağlayacağını duyurdu. 

­

 

 

 

© İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Canlı Yayın
Günün Sohbeti
AKRA CANLI
Sıradaki

Esma-ün Nebi

Günün Sohbeti
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin