İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:59 Güneş07:25 Öğle12:53 İkindi15:43 Akşam18:10 Yatsı19:31
Hava - Çok Bulutlu 17°C Nem %82
Türkçe
13 Rebi'ül-evvel 1442 29 Ekim 2020 Perşembe Saat: -
13 Rebi'ül-evvel 1442
İmsak
05:59
Güneş
07:25
İşrak
08:05
Öğle
12:53
İkindi
15:43
Akşam
18:10
Yatsı
19:31
Menü

Fuarcılık dijitale kaydı

01.10.2020    A+ | A-

Salgından en çok etkilenen sektörlerden fuarcılık, çözümünü de hızlı buldu. Sanal fuar çabuk benimsendi. Yakın gelecekte iyi senaryoda fiziki fuarlara yönelecek sektör, salgının  etkisinin sürmesi halinde sanal fuarlarla yoluna devam edecek.

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 birçok sektörde iş yapış şekillerinde köklü değişikliklere neden oldu. Derinden etkilenen alanların başında fuarcılık geldi. Organizasyonlar salgının  etkisini göstermeye başlamasıyla birlikte adeta bıçak gibi kesilirken, deneyimli sektör temsilcileri dijital fuarlardan önemli ölçüde yararlandı. Kısa sürede sanal fuarların getirdiği kolaylaştırıcı unsurlar, birçok sektöre adeta sürprizi oldu. Kimi sektörlerde etkin şekilde kullanılan sanal fuarlar, özellikle pratik olması, daha uygun bedelle hizmet üretmesi gibi yeni uygulamalarıyla benimsendi.

Dünya'da yer alan habere göre, sanal fuarlar, hem yurt içi, hem de global ölçekte sayısı hızla artmış şekliyle devrede olacak. Sektör ilgilileri, bu senaryoya dayanarak mevcut teknolojik altyapısını ve bu yöndeki çözüm ortaklıklarını daha ileri bir düzeye taşıyacak. Sektör, etkinliklerin artmasına bağlı olarak kapasite ve teknik ihtiyaçlara yönelik pozisyon alacak.

Sektör temsilcilerine göre, fiziki fuarcılık başlasa da sanal fuarcılık, hiç bitmeyecek hatta sayısı artacak şekilde devrede olacak.

Canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
Sıradaki

Okudukça

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin