İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak06:33 Güneş08:04 Öğle12:59 İkindi15:22 Akşam17:43 Yatsı19:09
Hava - Çok Bulutlu 8°C Nem %87
Türkçe
18 Rebi'ül-ahir 1442 2 Aralık 2020 Çarşamba Saat: -
Giriş Yap

M. Es'ad Coşan Hocaefendi 'Hayatın Muhasebesi' - VİDEO

16.11.2020    A+ | A-

Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendi, 'Hayatın muhasebesinin yapılması' gerektiğini anlatıyor.

"Bütün dinleyicilerime, o dinleyicilerimin tanıdığı kimselere, iletmek istiyorum ki hayatımızın bir ciddi muhasebesini yapalım; "Şimdiye kadar geçirdiğimiz hayatın Allahu Teâlâ hazretlerinin nazarında nedir değerlendirilmesi mizana konulduğu zaman acaba sevap tarafı mı ağır gelecek günah tarafı mı ağır gelecek?" diye düşünmeliyiz."Acaba benim hatalı olan şeylerim nedir hayatım nasıl geçmiştir? Bunlar tartılırsa lehime mi bir sonuç çıkar aleyhime mi bir sonuç çıkar?" diye hepimizin düşünmesi lazım. Bunu ibadet yolunda olan insanların dahi düşünmesi lazım. Çünkü Allahu Teâlâ hazretlerine layık güzel kulluk etmek ince bir iştir, İnsan bir şeyler yapıyorum sandığı zaman bile çok yanlışların içinde olabildiğinden dikkatli olmalıdır."

Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan (Rh.A.) 
­

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Canlı Yayın
Şerh-i Mesnevi
AKRA CANLI
AKRA CANLI
Şerh-i Mesnevi
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin