İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:44 Güneş07:09 Öğle12:55 İkindi15:59 Akşam18:30 Yatsı19:50
Hava - Çok Bulutlu 18°C Nem %94
Türkçe
10 Rebi'ül-evvel 1443 15 Ekim 2021 Cuma
Giriş Yap

Körfez gündeminde bu hafta

Özel Haber
Özel Haber
30.12.2020    |

Körfez basını ve gündeminde öne çıkan haberler... Salgın döneminde umre ziyaretleri, Körfez ülkelerinde seyahat kısıtlamaları ve diğer gelişmeler... 

Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz bültene buradan ulaşabilirsiniz.

Umre için üç ayda 5 milyon ziyaretçi

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, salgın nedeniyle umre ziyaretlerinin kademeleri olarak başlatılmasının ardından Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’nin 3 ayda 5 milyon umre ziyaretçisi ve namaz kılmak için gelen kişiyi ağırladığını açıkladı. Alınan salgın tedbirleri neticesinde umre ziyaretçileri ve ibadet edenler arasında hiçbir vaka tespit edilmediği açıklandı.

Körfez’de ülkeler arası seyahatlerde sınırlama

Körfez ülkelerinin birçoğunda hava limanları ve sınır geçişleri süreli olarak durduruldu. Umman 29 Aralık’ta yeniden uluslararası uçuşlara izin vereceğini duyururken, Kuveyt 2 Ocak 2021’de yeniden havalimanlarını açacak. Diğerleri ile aynı zamanda kapatan Suudi Arabistan ise havalimanlarını bir hafta daha kapalı tutacağını duyurdu. Suudi vatandaşı olmayanlara ise özel uçuşlarla ülkeden ayrılma izni veriliyor.  Bu arada Birleşik Arap Emirlikleri de havalimanı ve sınırları geçişlere kapatırken, ülkede turist vizesi ile bulunan yabancıların vizesini bir ay süreyle uzattığını açıkladı.

Umman elektrik ve su faturalarına sübvansiyonu kaldırıyor

Umman Hükümeti, desteğe ihtiyaç duyan düşük gelir grubundaki vatandaşlarına özel destek vermekle birlikte ocak ayından itibaren genel sübvansiyon sistemine son vereceğini duyurdu. Tahminlere göre, planın yanı sıra çalışma yasaları, özelleştirmeler ve yeni vergilendirmelerle bu yıl ekonomik çıktının % 10'una ulaşması beklenen mali açığın azaltılması amaçlanıyor.

Suudi Arabistan’da dört yeni petrol ve doğal gaz rezervi

Suudi Arabistan hükümeti yaptığı açıklamada, ülkenin kuzeyi ve doğusu dahil olmak üzere farklı yerlerinde yeni petrol ve doğal gaz sahası keşiflerinin yapıldığını duyurdu. Enerji Bakanlığı, keşfedilen alanların büyüklüğü ve hacmini belirlemek ve bu alanlardaki petrol, gaz ve yoğuşma miktarını tahmin etmek için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. 

Umman’dan 103 ülkeye turist vizesi istisnası

Umman Hükümeti, gelir getiren ekonomi faaliyetlerin çeşitlendirilmesi kapsamında 103 ülke vatandaşına 10 günlük vizesiz seyahat imkanı sağlamaya başladı. Söz konusu ülke vatandaşlarının otel rezervasyonları ve geri dönüş biletlerini ibraz etmeleri gerekirken, turistlerin salgın nedeniyle uygulanan karantina ve testten muaf tutulacağı belirtildi. Türkiye de bu 103 ülke arasında bulunuyor.

 

­

© İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Canlı Yayın
Sükunetin Sesi
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
Sükunetin Sesi
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin