İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:21 İkindi16:31 Akşam19:06 Yatsı20:25 İmsak06:03 Güneş07:26 İşrak08:14
Hava - Çok Bulutlu 7°C Nem %81
Türkçe
18 Recep 1442 2 Mart 2021 Salı
Giriş Yap

Muhammed Emin Saraç Hoca dâr-ı bekâya uğurlandı

22.02.2021    |

Günümüz önemli Hadis, Tefsir ve Fıkıh âlimlerinden olan Muhammed Emin Saraç hoca dâr-ı bekâya uğurlandı. 

Tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında vefat eden Muhammed Emin Saraç hoca, dualarla defnedildi.

İlim öğrenmek ve öğretmekle geçen bir ömürle beraber, birçok talebe de yetiştiren Emin Saraç hoca, Tokat'ın Erbaa ilçesi, Tanoba köyünde dünyaya geldi. 

Muhammed Emin Saraç hocanın hayatının şekillenmesinde dedesinin rolü çok belirleyici oldu. Halk tarafından çok sevilen bir müderris olan dedesi Üzeyir efendi aynı zamanda ehli tasavvuf bir âlimdi ve Tokat'ın Niksar ilçesinde Keşfi Osman Medresesinde irşad vazifesini yerine getiriyordu. 

Üzeyr efendi, Emin Saraç hocayı bizzat terbiyesi altına alarak, hayat mihmandarlığı yapmış, medresede ilim öğrenmeye başlatması ile hayatının şekillenmesine öncülük etmiştir. Böylece, 6 yaşında Muhammed Emin Saraç hoca dedesi rehberliğinde Kur'an-ı Kerim'i hatmederek ilim hayatına adımını atmıştır. 

Aziz Mahmud Hüdayi hazretlerinin halifelerinden olan Keşfi Osman efendi tarafından 1667'de yaptırılan medresede uzun yıllar hizmet veren Üzeyir Efendi, dönemin sayılı ulemasındandı. 

Fatih Camisi'nde 65 yıl boyunca, Tefsir, Hadis ve Fıkıh dersi veren, M. Emin Saraç Hoca, yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle kaldırıldığı hastanede vefat etti.

Naaşı dualarla Fatih Camisi Haziresi'nde toprağa verildi.

Emin Saraç hocaefendiye Allah-u Tealâ’dan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabr-ı cemil dileriz.

­

 

 

Canlı Yayın
Son Peygamber Ve İslamiyet
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
Son Peygamber Ve İslamiyet
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin