İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi16:53 Akşam19:54 Yatsı21:21 İmsak04:41 Güneş06:13 İşrak06:52 Öğle13:08
Hava - Çok Bulutlu 14°C Nem %77
Türkçe
6 Ramazan 1442 18 Nisan 2021 Pazar
Giriş Yap

Ramazan ayı ne zaman başlıyor?

Özel Haber
Özel Haber
31.03.2021    |

Ayların sultanı, rahmet ve mağfiret ayı Ramazana sayılı günler kaldı. Peki Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi ne zaman idrak ediliyor? 

Bereketin rahmet olup yağdığı, gönülleri şenlendiren Üç Aylardan Ramazan ayı yaklaştı. Peygamber Efendimizin (SAS.) 'ümmetimin ayı' diye buyurduğu Ramazan ayı, 1442 hicri takvime göre, 13 Nisan 2021 Salı günü başlıyor. 

Oruçların tutulduğu, Kur'an-ı Kerim hatimlerinin, mukabelelerin yapıldığı, zekatların, sadakaların verildiği, sahur ve iftar sofralarıyla bereketlenen kutlu ay için son hazırlıklar yapılıyor.

İlk teravih namazının ardından, ilk oruç için 12 Nisan'ı 13 Nisan'a bağlayan gece sahura kalkılacak. 13 Nisan Salı günü ilk oruç tutulacak ve akşamında ilk iftarlar yapılacak.

Kur'an-ı Kerim'de bin aydan daha hayırlı olduğu beyan buyrulan Kadir Gecesi, Ramazan ayının son on günü içinde aranacak. Kadir Gecesi ile ilgili sahabelerden gelen rivayetlerde 27. gece öne çıkıyor olsa da Peygamber Efendimiz (SAS.) Ramazan ayının son on gününde itikâfa girer ve ibadetlere yoğunlaşırdı. 

Bu yıl 30 gün sürecek olan Ramazan ayı 12 Mayıs Çarşamba günü sona eriyor.

1442 hicri takvimine göre, Ramazan Bayramı 13 Mayıs 2021 Perşembe günü kutlanmaya başlanacak.

AKRA'da ise Ramazan ayına özel programlar yayına gelecek.­

­

© İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Canlı Yayın
On Bir Ayın Sultanı
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
On Bir Ayın Sultanı
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin