İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi17:11 Akşam20:47 Yatsı22:38 İmsak03:24 Güneş05:25 İşrak06:08 Öğle13:11
Hava - Parçalı Bulutlu 25°C Nem %73
Türkçe
12 Zilka'de 1442 22 Haziran 2021 Salı
Giriş Yap

Down sendromlu gencin hafızlık heyecanı

10.06.2021    |

Ürdünlü 26 yaşındaki Ruvan Diveyk, down sendromlu olmasına rağmen zorlukları aşarak Kur’an-ı Kerim ezberini tamamladı.

Hafızlık sürecini anlatan Diveyk, ailesinin bu süreçte her an destek verdiğini belirtti. Özellikle annesinin hafızlık yapmasında büyük emeği olduğunu söyleyen Diveyk “Hafızlık sürecinde annem ezber yaptığım sayfaları tek tek kontrol etti. Ezberimin sağlamlaşması için çok çaba sarf ederek bana yardımcı oldu.” dedi.

Hafızlığını tamamladığını ve icazetini aldığını söyleyen Diveyk; "Hafız olduktan sonra ezberimi unutmamak için annemle sürekli hatim yapıyoruz. Ben anneme ezberden Kur’an okuyorum. Annemden Allah razı olsun. Beni ilmin en üstünü ile şereflenmemde yardımcı oldu. Çok çabaladı.” diyerek, hafızlığını 7 senede tamamladığını söyledi.

­

 

 

 

 

 

Canlı Yayın
Beyaz Zambak
AKRA CANLI
 / 
AKRA CANLI
Beyaz Zambak
 / 
Canlı Yayın
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin