İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi17:02 Akşam20:26 Yatsı22:08 İmsak03:44 Güneş05:34 İşrak06:16 Öğle13:06
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 23°C Nem %53
Türkçe
12 Zilka'de 1445 20 Mayıs 2024 Pazartesi
12 Zilka'de 1445
Öğle
13:06
İkindi
17:02
Akşam
20:26
Yatsı
22:08
İmsak
03:44
Güneş
05:34
İşrak
06:16
Giriş Yap

Umman'da Kasırga

05.10.2021    |

Hint Okyanusu'ndan doğan,1. Kategoride nadir olarak görülen Şahin (Shaheen) isimli tropikal kasırga İran ve Umman'da etkili oldu. Umman'daki yetkililer kıyıda yaşayan binlerce kişiyi kasırga öncesi evlerini boşaltmaya teşvik ederken, başkent Maskat'a yapılan uçuşlar askıya alındı. Kamu ve özel sektörde resmi tatil ilan edilirken, eğitim ve öğretim faaliyetleri bir süre uzaktan devam edecek. 

Umman'ın kuzey kıyılarında pazar günü etkili olan şiddetli yağmur ve saatte 150 km'ye varan rüzgarlar nedeniyle geniş çaplı sel felaketi yaşandı. Umman makamları sel, toprak kayması ve göçük altında kalan toplam 11 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Yetkililer, Umman'ın başkenti Maskat'ın kuzeybatısındaki El-Khaboura'ya 369 mm yağmur düştüğünü, Maskat'ın kendisinde ise 200 mm'den fazla yağmur kaydedildiğini açıkladı. Shaheen'in şiddetli rüzgarları da kıyı boyunca 10 metreye kadar dalgalara neden oldu., Umman devlet haber ajansı, silahlı kuvvetlerin sel suları nedeniyle mahsur kalan insanları kurtarmaya devam ettiğini bildirdi.  Ayrıca, ihtiyaç duyulan bölgelere yardım almak için hasarlı yolları da restore ettiklerini de sözlerine ekledi.  Etkilenen illerde kurulan yaklaşık 80 sığınma yerine 5 binden fazla kişi taşındı.

­

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close