İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam18:19 Yatsı19:42 İmsak06:46 Güneş08:14 İşrak08:56 Öğle13:21 İkindi15:55
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 6°C Nem %65
Türkçe
24 Cemaziyelahir 1443 27 Ocak 2022 Perşembe
Giriş Yap

Dubai'de Peygamberler Tarihi Sergisi

17.11.2021    |

Uluslararası Medeniyet Sergisi Dubai’de düzenlenen Expo 2020’de büyük ilgi gördü.

Söz konusu sergi, İslam hukukunun görkemini, Resulullah’ın (SAS.) yüce ahlakını, İslam’ın evrensel mesajının kapsamı ve güzelliğini yansıtıyor.

Dünya kamuoyunda yer alan sergi, sevgi, şefkat, barış, bir arada yaşama, iyilik ve iyilik için işbirliği gibi köklü anlamlarıyla büyük beğeni ve övgü topladı.

Sergi süresince Kur’an-ı Kerim’de adı geçen 25 peygamber Arapça, İngilizce, Fransızca, İbranice ve Endonezya dillerinde tanıtılıyor.

Ziyaretçiler 150’den fazla film aracılığıyla isimleri, peygamberlerin ünvanları, nitelikleri, karakterleri, çocuklukları, doğum yerleri, kendilerine vahyedilen kutsal kitaplar, akrabaları, özellikleri, mucizeleri, dilleri ve ahlakları ile interaktif bir şekilde tanışıyor.

Serginin en önemli özelliği, belgelenmiş bir bakış açısıyla tüm peygamberlerin biyografilerine ek olarak, özgün bilimsel içeriğe sahip olması. Sergide, ‘Nebiler farklı annelerden olan kardeşler gibidir, fakat dinleri birdir’ sahih hadisinde buyurulduğu gibi, peygamberlerin kardeşliğine vurgu yapılıyor.

1 Ekim 2021’de başlayan Expo 2020 kapsamında sergilenen sergi, 2022 sonuna kadar altı aylık bir süre boyunca ziyaretçilere açık olacak.

 

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Evrensel Ahenk
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Evrensel Ahenk
Evrensel Ahenk Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close