İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak03:41 Güneş05:32 Öğle13:06 İkindi17:03 Akşam20:28 Yatsı22:10
Hava - Hava durumuAçık 16°C Nem %88
Türkçe
21 Şevval 1443 22 Mayıs 2022 Pazar
Giriş Yap

3. Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu 4-5 Aralık’ta

02.12.2021    |

Akademik Platform tarafından organize edilen 3. Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu (ISCAT), 4 - 5 Aralık 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Ulusal ve uluslararası düzeyde üniversite ve kurumlardan akademisyen ve uzmanları buluşturacak olan sempozyumda, kritik ve analitik düşünmenin geniş kitlelerce anlaşılması, yaygınlaştırılması ve sistematiğinin oluşturulmasına katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu; bilim insanları, akademisyenler, uzmanlar, kurumlar, öğrenciler, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları gibi geniş bir katılımı bir araya getirerek, bilgi, düşünce ve tecrübe paylaşımı için uygun ortam oluşturmayı hedefliyor.

Kritik ve analitik düşünme perspektifinden ekonomi, finans, mühendislik uygulamaları, teknoloji, mimari, sanat, edebiyat, eğitim, siyaset ve uluslararası ilişkiler, yazılı, işitsel ve görsel medya gibi temel alanlarda tebliğlerin sunulduğu Uluslararası Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu’nun ilki 2015 yılında Sakarya’da düzenlenmişti.

İkinci sempozyum ise 2018 yılında İstanbul’da gerçekleştirilmiş; kritik ve analitik düşünme perspektifinden nitelikli yaşam değerleri, mantık ve zihin dünyamız, dini ilimler ve insan, ekonomi ve finans, örgün ve yaygın eğitim, sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme, sanayi ve teknoloji, yaşam alanları ve mimari ve yazılı ve görsel medya gibi birçok konuda tebliğler sunulmuştu.

10 farklı oturumda 50 bildirinin sunulacağı üçüncü sempozyumda, “Dijital Dünya, Değişim ve Kritik Analitik Düşünme” ve “Hayatın Anlamı, Farkındalık ve Kritik Analitik Düşünme” başlığı ile 2 farklı panel oturumu gerçekleştirilecek.

Uluslararası Kritik Analitik Düşünme Sempozyumu ile her biri ayrı birer düşünme yöntemi olan kritik düşünme ve analitik düşünmenin birlikte yeni ve daha güçlü bir düşünme yöntemine/sistemine dönüştürülmesi ve sonuçların bilimsel veriler ışığında bilim çevreleri ve tüm ilgililerle paylaşılması hedefleniyor.

4 - 5 Aralık 2021 tarihinde iki gün sürecek olan Kritik ve Analitik Düşünme Sempozyumu ile ilgili ayrıntılı bilgi https://iscat.info/ adresinde yer alıyor. Sempozyum Akademik Platform Youtube kanalından da canlı olarak takip edilebilecek.

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close