İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak03:41 Güneş05:32 Öğle13:06 İkindi17:03 Akşam20:28 Yatsı22:10
Hava - Hava durumuAçık 15°C Nem %94
Türkçe
21 Şevval 1443 22 Mayıs 2022 Pazar
Giriş Yap

Suudi Arabistan’da topraksız tarım hazırlıkları

20.01.2022    |

Suudi Arabistan, Arap Yarımadası'nın yaklaşık yüzde 80'ini kaplayan en kurak ülkelerinden biri. Su kaynakları kıt ve iklim koşulları şiddetli. Bu koşullar, ülkenin tarım sektörünü etkileyen yaygın bir sorun olan yeraltı suyunun tuzlanmasına neden oluyor.

Suudi Arabistan sürdürülebilir tarımı geliştirmek için adımlar atıyor. 2030 yılına kadar israfı yüzde 50 azaltmak, yeniliği teşvik etmek ve tarım sektöründe çalışanları güçlendirmek için yeni üretim ve tüketim kalıpları deneniyor.

Bunlardan biri de hidroponi ya da diğer adıyla topraksız tarım. Hidroponik, topraksız ve sınırlı miktarda su ile bitki yetiştirme bilimi. Bir çiftçilik yöntemi olarak bir takım faydaları var: Daha iyi besin emilimi için lifli köklerin gelişmesine yardımcı olmakta, köklerin çürüme riskini azaltıp, bitkilerin hızlı olgunlaşmasını desteklemekte.

Hidroponik bahçelerde minimum alan gerektiren yenilikçi tasarımı ile yüzde 90 daha az su kullanarak meyve, sebze ve çiçek yetiştirebilir.­

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close