İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Yatsı22:36 İmsak03:28 Güneş05:27 İşrak06:10 Öğle13:11 İkindi17:12 Akşam20:46
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 26°C Nem %53
Türkçe
30 Zilka'de 1443 28 Haziran 2022 Salı
Giriş Yap

Yerli ayçiçeği Sudan'da hasat edilecek

20.05.2022    |

Türkiye menşeli ayçiçeği tohumları Sudan'a gönderildi. İlk hasat sonrasında Afrika Birliği üyesi diğer ülkelerde de üretim hedefleniyor.

Temaslar kapsamında geliştirilen üç milli ayçiçeği tohumu Sudan’a gönderilerek hasadı yakın zamanda gerçekleşecek ilk deneme ekimi sağlandı. Bereketli topraklara sahip Sudan’a milli imkânlar ile geliştirilen ayçiçeği çeşitlerinin ihracatı gerçekleştirilecek.

Yürütülen proje sonucunda, yapılan toprak analizleri ve uygun ayçiçeği çeşitlerinin belirlenmesi ile Sudan’da ayçiçeği ekim alanlarının genişletilmesi hedefleniyor. Bu faaliyetler sonucunda iş birliği yapılan yerli firmalar daha fazla yatırım yaparak çeşitlerin diğer Afrika ülkelere de pazarlanmasını sağlayarak ayçiçeği tohumu ihracatında güçlenecek.

Sudan’la bu alanda yaşanan gelişme Afrika’ya açılma fırsatını da sunacak. Afrika Birliği’ne bağlı üye ülkelerden olan Sudan, ayçiçeği tohumunun üretilmesi, geliştirilmesi ile birlikte diğer Afrika ülkelerinde de milli ayçiçeği tohumunun serbest dolaşıma girmesi bekleniyor.

Yeni Şafak

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close