İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam17:44 Yatsı19:10 İmsak06:33 Güneş08:03 İşrak08:46 Öğle12:58 İkindi15:22
Hava - Hava durumuHafif Yağmurlu 16°C Nem %82
Türkçe
7 Cemaziyelevvel 1444 1 Aralık 2022 Perşembe
Giriş Yap

Singapur Medreselerinde Aşure Günü

08.08.2022    |

Dünyanın pek çok yerinde Müslümanlar Muharrem ayının 10. Günü Aşure Gününü dualar, sadakalar ve ikramlarla idrak ediyor.

Singapur medreselerinde ise Aşure günü olan 8 Ağustos 2022 tarihinde toplu olarak oruç tutuldu.

Velilere birkaç gün öncesinden yapılan bilgilendirme mesajıyla Muharrem ayı tebrik edildi, aşure günü için “Haydi sünnet üzere oruç tutalım” çağrısında bulunuldu.

Bir gün süreyle okul yemekhaneleri hizmet vermedi, bir saat erken dağılan okuldan öğrenciler evlerine sıcak iftariyelik “bubur asyura” ile döndüler. Bubur asyura Malayca aşure lapası anlamına geliyor. Okul idaresi tarafından bu tür faaliyetler salih amel ve sünneti ihya aracı olarak değerlendiriyor. 

Bubur Asyura

Singapur, nüfusunun %15’i Malay asıllı Müslümanlardan oluşan bir Güneydoğu Asya ülkesi.

Ülkede faaliyet gösteren ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde eğitim veren 6 tane medrese bulunuyor. 

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Kahve Molası
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Kahve Molası
Kahve Molası Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close