İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Güneş06:52 İşrak07:31 Öğle12:59 İkindi16:16 Akşam18:53 Yatsı20:12 İmsak05:27
Hava - Hava durumuYağmurlu 20°C Nem %88
Türkçe
16 Rebi'ül-evvel 1445 1 Ekim 2023 Pazar
Giriş Yap

Deprem bölgesindeki çalışmalar

07.02.2023    |

Kahramanmaraş'ta dün sabah saat 04.17'de 7,7; saat 13.24'te 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. 

Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı.

Deprem fırtınası Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'ndeki birçok il ve ilçede etkisini gösterdi. 

Deprem yaşanan illerde teyakkuza geçilirken enkaz altındakileri kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

Artçı sarsıntıların sürdüğü bölgede vatandaşlardan hasarlı binalara girmemesi isteniyor. Yaşanan artçı sarsıntılar çalışmaları güçleştiriyor.

Çevre illerdeki oteller, yurtlar ve pansiyonlar da depremzedelere açıldı. 338 bin depremzedenin yurtlar, üniversiteler ve barınma merkezlerine yerleştirildiği bildirildi.

Deprem bölgelerine gitmek isteyen binlerce yardım gönüllüsü İstanbul Havalimanı'na akın etti

İstanbul'dan deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmalarına katılmak isteyen binlerce yardım gönüllüsü, İstanbul Havalimanı'na akın etti. Afet bölgesine gidebilmek için adeta birbiriyle yarışan gönüllüler, terminalde uzun kuyruklar oluşturdu.

Açıklamada, Hatay Havalimanı'nın tüm uçuşlara kapatıldığı, Kahramanmaraş, Gaziantep, Malatya ve Adıyaman havalimanlarının ise sadece insani yardım ve arama kurtarma ekiplerinin kullanımı için açık tutulduğu belirtilerek, Adana, Elazığ ve Diyarbakır seferlerinin ise kesintisiz devam ettiği kaydedildi.

Bölgedeki demir yolu hatlarından bazılarında hizmet verilemiyor. 

Hatay'da depremde yaralananlar TCG İskenderun gemisine alınıyor.

Limana ambulanslarla sevk edilen yaralılar, ekiplerce gemiye alınmaya başlandı. Yaralılar, tedavileri için Mersin'e sevk ediliyor.

Uçakla Adıyaman'dan İstanbul'a getirilen yaralılar da sağlık ekiplerince sedyelerle ambulanslara alındı.

Tüm illerden yardım seferberliği

Kan bağışlarının yanı sıra vatandaşlar ellerindeki kıyafetler ya da aldıkları gıda hijyen malzemelerini merkezlere götürerek yardıma koştu.

Depremin vurduğu 10 ilde eğitime de ara verildi. Ardından tatil tüm Türkiye'deki okulları kapsayacak şekilde genişletildi.

­

 

 

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close