İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Öğle13:10 İkindi17:10 Akşam20:45 Yatsı22:36 İmsak03:23 Güneş05:23 İşrak06:07
Hava - Hava durumuAçık 24°C Nem %56
Türkçe
10 Zilhicce 1445 16 Haziran 2024 Pazar
10 Zilhicce 1445
İşrak
06:07
Öğle
13:10
İkindi
17:10
Akşam
20:45
Yatsı
22:36
İmsak
03:23
Güneş
05:23
Giriş Yap

Online yardım ve bağış yaparken dikkat!

08.02.2023    |

İnternet üzerinde yapılan ödeme işlemlerinde kopyalanan sitelere karşı dikkatli olmak gerekiyor. Her dönem için geçerli olan bu durum, deprem yardımları için de söz konusu.

AFAD ve benzeri sitelerin bağış ve ödeme sayfalarının taklitleri olabilir.

Sosyal medya uzmanı Sadullah Bağ, online olarak yapılacak yardım gönderilerinde öncelikle sayfanın doğruluğunun gerçekten ilgili sayfa olup olmadığının adres çubuğu ile kontrol edilmesi gerektiğini belirterek şu hatırlatmaları yapıyor:

Web sitesini doğrulayın: Güvenli bir bağlantıya (HTTPS) sahip olup olmadığını kontrol ederek ve kuruluşun resmi web sitesini doğrulayarak web sitesinin yasal olduğundan emin olun.

Her linke tıklamayın: Kişisel ve finansal bilgilerinizi çalmak için tasarlanmış sahte web sitelerine yönlendirebileceğinden, istenmeyen (spam) e-postalardaki, sosyal medya gönderilerindeki veya mesajlarındaki bağlantılara tıklamaktan kaçının.

Güvenli ödeme yöntemleri kullanın: Bağış yapmak için kart veya güvenilir çevrimiçi ödeme platformları gibi güvenli ödeme yöntemlerini kullanın. (3D Secure)

Aciliyet" konusunda dikkatli olun: Acil bağış taleplerine, özellikle de aciliyet hissi uyandıran taleplere karşı dikkatli olun, çünkü bunlar genellikle dolandırıcılık için tehlike işaretleridir. İnternette duygularla değil mantıkla hareket edin.

Şüpheli faaliyetleri bildirin: Şüpheli faaliyetleri veya web sitelerini ilgili makamlara bildirin. 

Web sitesinin meşruluğunu doğrulayarak, kuruluşu araştırarak, güvenli ödeme yöntemleri kullanarak, aciliyet konusunda dikkatli olarak, şüpheli faaliyetleri bildirerek ve lisans kontrolü yaparak, güvenli bir işlem yapılabilir.

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Canlı Yayın
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Canlı Yayın
Canlı Yayın Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close