İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak06:32 Güneş08:02 Öğle12:58 İkindi15:22 Akşam17:45 Yatsı19:10
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 14°C Nem %100
Türkçe
18 Cemaziyelevvel 1445 1 Aralık 2023 Cuma
18 Cemaziyelevvel 1445
İmsak
06:34
Güneş
08:04
İşrak
08:45
Öğle
12:58
İkindi
15:22
Akşam
17:45
Yatsı
19:10
Giriş Yap

Afrika Birliği için 'Bağımsızlık' çağrısı

18.07.2023    |

Kenya Devlet Başkanı William Ruto, Afrika Birliğinin dışardan aldığı destekle ayakta kaldığını belirterek, Birliğin egemenliği için reforma ihtiyaç duyduğunu söyledi.

Ruto, istikrarlı ve refah içinde bir kıtanın inşa edilmesi için Afrika'nın kendi insan kaynağına ve liderlerine dayanarak hareket etmesi gerektiğine dikkati çekti.

Kıta ülkelerinin bağımsızlığının üzerinden 50 yıl geçmesine rağmen bu ülkelerin halen dışardan aldığı mali desteğe bağımlı olduğunu kaydeden Ruto, Afrika Birliği programlarının yüzde 60'ının kıta dışındaki ortaklar tarafından finanse edildiğini ve Birliğin reforma ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Afrika Birliği Komisyonu Başkanı Musa Faki Muhammed de Afrika'nın dünyadaki ekonomik gelişmelerden olumsuz etkilendiğine değinerek, Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi (AfCFTA) anlaşmasının uygulamaya geçirilmesi ve sürecin hızlandırılması çağrısı yaptı.

1,3 milyar nüfus ve 3,4 milyar dolarlık gayrisafi milli hasılayla dünyanın en büyük serbest ticaret bölgesi olmasına rağmen Afrika ülkeleri arasındaki ticaretin toplam ticarete oranı sadece yüzde 15 ila 18 dolayında bulunuyor.

Dünya Bülteni

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Audio Book
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Audio Book
Audio Book Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close