İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi17:11 Akşam20:46 Yatsı22:38 İmsak03:24 Güneş05:25 İşrak06:08 Öğle13:11
Hava - Hava durumuAçık 29°C Nem %41
Türkçe
17 Zilhicce 1445 23 Haziran 2024 Pazar
17 Zilhicce 1445
Öğle
13:11
İkindi
17:11
Akşam
20:46
Yatsı
22:38
İmsak
03:24
Güneş
05:25
İşrak
06:08
Giriş Yap

Malezya Singapur hızlı tren projesi ivme kazanıyor

09.08.2023    |

İki komşu Güneydoğu Asya ülkesini iki kara yolu dışında demiryoluyla da bağlamayı ve bölgeye ekonomik dinamizm getirmeyi hedefleyen proje yeniden gündemde.

Projenin ilk mutabakat zaptı iki ülke arasında 2016’da imzalanmış ama faaliyete geçirilememişti. Singapur ve Kuala Lumpur arasında önerilen yüksek hızlı tren (HSR) projesi, Malezya hükümetinin özel firmaları bir kamu-özel ortaklığının ne kadar uygulanabilir olacağını değerlendirmek için derinlemesine teklifler sunmaya davet etmesiyle ivme kazanıyor.

Malezya ulaştırma bakanlığı özel şirketlerden ön teklifler aldıktan sonra bir bilgi talebi çalışması başlattı. Hattın Malezya’da Kuala Lumpur, Putrajaya, Selangor, Negri Sembilan, Melaka ve Johor şehirleri üzerinden Tebrau Boğazı'nı geçerek Singapur'un Doğu Jurong semtine ulaşması hedefleniyor. 

350 km'lik mesafe, son teknoloji demiryolu ile kesintisiz bir yolculukla 90 dakikada tamamlanabiliyor. Hızlı tren hattının daha güvenli, daha hızlı, daha verimli ve sürdürülebilir yeni bir seyahat seçeneği sunmanın yanı sıra, Malezya’nın güney koridoru için uzun vadeli ekonomik büyüme ve sürdürülebilirlik de vaad ettiği değerlendiriliyor.

Singapur yetkilileri hızlı tren projesinin yeniden hayata geçirilmesi fikrine ılımlı bakıyor. 

­
Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
İdeal İletişim
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
İdeal İletişim
İdeal İletişim Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close