İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak06:37 Güneş08:07 Öğle13:00 İkindi15:22 Akşam17:44 Yatsı19:10
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 12°C Nem %87
Türkçe
24 Cemaziyelevvel 1445 6 Aralık 2023 Çarşamba
24 Cemaziyelevvel 1445
Yatsı
19:10
İmsak
06:39
Güneş
08:09
İşrak
08:51
Öğle
13:00
İkindi
15:22
Akşam
17:44
Giriş Yap

Singapur’da dang humması tehdidi

08.09.2023    |

Ulusal Çevre Ajansı halkı Aedes sivrisineklerinin üremesini önlemek için derhal harekete geçmeye çağırdı. Ölümcül etkilere yol açabilen dang virüsü vakalarında artış riskine işaret etti.  

Dang humması virüsü, enfekte bir Aedes sivrisineğinin ısırmasıyla bulaşan bir virüs. Ülkede her yıl Aedes sineğinin taşıdığı Dang humması ve Zika gibi virüsler sebebiyle binlerce kişi hastanelik oluyor. Sineklerin Mayıs-Haziran’a denk gelen üreme mevsiminde kimyasal ve mekanik mücadele yapılıyor. Belediye yetkilileri evlerde yetiştirilen bitkileri denetleyerek sinek yuvalanması olanlara ceza kesiyor.

Singapur'da bu yıl 6.200'den fazla dang vakası rapor edildi, ülke çapında 48 aktif küme bulunuyor. Acil eylem çağrısında büyük salgın kümelenmelerine ve başka bir serotipe işaret edildi.

Bu ay Büyük Toa Payoh kümelerinde yaklaşık 280 sivrisinek üreme habitatı tespit edilmiş durumda. Halka salgın mevsiminde uzun kollu kıyafetler giymek, sinek kovucu kullanmak, açık havada fazla bulunmamak çağrısı yapılıyor.    

­

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Gurbet Sohbetleri
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Gurbet Sohbetleri
Gurbet Sohbetleri Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close