İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İkindi16:27 Akşam18:59 Yatsı20:18 İmsak06:10 Güneş07:35 İşrak08:17 Öğle13:21
Hava - Hava durumuAçık 12°C Nem %76
Türkçe
17 Şaban 1445 27 Şubat 2024 Salı
17 Şaban 1445
Öğle
13:21
İkindi
16:27
Akşam
18:59
Yatsı
20:18
İmsak
06:12
Güneş
07:37
İşrak
08:17
Giriş Yap

Körfez İşbirliği Konseyi Zirvesi Doha'da yapıldı

07.12.2023    |

Körfez İşbirliği Konseyi'nin  Liderler Zirvesi Doha'da 44. toplantısını gerçekleştirdi. 

Zirvenin gündem maddeleri arasında Gümrük birliği kurulmasına yönelik adımların 2024 sonuna kadar tamamlanması, üye ülkeleri birbirine bağlayan demiryolu projesi ve birleşik Körfez turist vizesi projesinin onaylanması yer aldı. 

Zirvenin bir diğer kritik gündemi ise 2003 yılında onaylanan Körfez Demiryolu projesi. Proje ilk aşamada Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Umman Sultanlığı'nı birbirine bağlayacak. İkinci aşamada Bahreyn, Suudi Arabistan ve Kuveyt'in bağlantısına tanık olunacak.

16 Mayıs 2023'te Abu Dabi'de düzenlenen Orta Doğu Demiryolu Konferansı sırasında Körfez İşbirliği Konseyi yetkilileri, altı Körfez İşbirliği Konseyi üyesi ülkenin demiryolu projesini tamamlama çabalarını sürdürdüğünü yeniden doğruladı.

Ayrıca, 2023-2030 Körfez turist vizesi stratejisi kapsamında turist vizesi konusunun da toplantının gündem maddeleri arasındaydı. Hedef, Körfez ülkelerine gelen turist sayısını 2030 yılına kadar 128,7 milyona çıkarmak. 

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Hadislerle Günün Duası
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Hadislerle Günün Duası
Hadislerle Günün Duası Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close