İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İşrak06:12 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:31 Yatsı22:15 İmsak03:38 Güneş05:30
Hava - Hava durumuAz Bulutlu 17°C Nem %86
Türkçe
17 Zilka'de 1445 25 Mayıs 2024 Cumartesi
17 Zilka'de 1445
İmsak
03:38
Güneş
05:30
İşrak
06:12
Öğle
13:06
İkindi
17:04
Akşam
20:31
Yatsı
22:15
Giriş Yap

İsveç'te yaşam beklentisi değişti

16.04.2024    |

Yeni bir araştırma, İsveçlilerin ortalama olarak 94 yaşına kadar yaşamak istediklerini ortaya koydu. Özellikle 35-55 yaş aralığındaki erkeklerin % 14'ü 110 yaş ve üzerini hedeflerken, kadınlarda bu oran % 6'da kaldı. 

İsveç'te kadınların ortalama ömrü 85, erkeklerin ise 81 yıl olarak belirlendi. 

İsveçlilerin % 63'ü yaşlanmayı pozitif bir süreç olarak görürken, % 55'i sağlık kaybı ve % 45'i eksik yaşlı bakımı konusunda endişelerini dile getirdi. 

Ekonomik endişeler de öne çıkıyor; emeklilikte ekonomik durumun kötüleşeceğini öngörenlerin oranı % 70'e ulaştı. Kadınların % 31'i yaşa dayalı ayrımcılığa maruz kaldıklarını ifade ederken, erkeklerde bu oran % 10. 

Ekonomik gidişat endişe verici bulunuyor

Öte yandan, Mart ayında yapılan bir açıklamaya göre, İsveçlilerin büyük bir kısmı ülkenin yanlış yolda olduğunu düşünürken ekonomiye ilişkin negatif görüşler 1990'lardan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bu durumun artan suç oranları, yükselen enflasyon ve gıda fiyatlarıyla ilgili olduğu belirtiliyor.

­

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Dua Vakti
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Dua Vakti
Dua Vakti Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close