İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Akşam20:38 Yatsı22:21 İmsak03:49 Güneş05:40 İşrak06:23 Öğle13:15 İkindi17:13
Hava - Hava durumuAçık 32°C Nem %61
Türkçe
13 Muharrem 1446 19 Temmuz 2024 Cuma
13 Muharrem 1446
İkindi
17:13
Akşam
20:38
Yatsı
22:21
İmsak
03:49
Güneş
05:40
İşrak
06:23
Öğle
13:15
Giriş Yap

Duha Kurban Organizasyonunda Vekalet Kabulü Tamamlandı

17.06.2024    |

Mahmud Es’ad Coşan Vakfı, DUHA 19. Uluslararası Kurban Organizasyonu kapsamında Türkiye’de büyükbaş ve Endonezya'da küçükbaş vekâlet kabulü tamamlandı.

Bu yıl 19. su gerçekleştirilen DUHA Uluslararası Kurban Organizasyonu’na vekâlet verenlerin kurbanları, bayramın 1. günü bayram namazı sonrası Türkiye ve Avustralya’da modern entegre tesislerde veteriner hekimi kontrollerinden sonra noter ve din görevlisi gözetiminde tekbirlerle kesilmeye başlanmıştı. Kesimlerle birlikte ilk gün gece yarısına kadar büyükbaş vekalet kabulü de alınan organizasyonda büyükbaş ve küçükbaş vekalet kabulünün tamamlandığı bildirildi.

Organizasyon kapsamında, Türkiye ve Avustralya’da kesimler gerçekleştikçe vekalet sahipleri mesaj ve e-posta ile bilgilendiriliyor.

Türkiye’de kurban eti ikramı talep edenlere de etleri ulaştırılmak üzere hazırlanıyor.

Öte yandan Türkiye’de büyükbaş kurban vekaleti verip kurban eti ikramı da talep edenlerin kurban etleri de ulaştırılmak üzere hazırlanmaya başladı.

Hazırlanan etler kesim sonrası da veteriner hekimi kontrolünden geçirildikten sonra makul bir süre dinlendiriliyor, sonrasında kemiklerinden ayrılarak kemiksiz paketler haline getiriliyor.

Etlerin soğuk odalarda dinlendirildikten sonra kemiklerinden ayrılması, et kalitesini olumlu yönde etkileyen bir işlem olarak öne çıkmakta.

DUHA Kurban Organizasyonu kapsamında hijyen ve saklama koşulları, transfer şartları olması gereken şekliyle ve titizlikle yerine getirilmekte.

Bayramın üçüncü günü, kurban eti ikramı teslim noktalarına ulaştırılacak kurban etleri de frigorifik araçlarla nakledilmekte. Talepte bulunan vekalet sahipleri bayramın üçüncü günü 12.00 - 18.00 saatleri arasında teslim noktalarından etlerini alabilecekler. Teslim noktaları duhakurban.com web sayfasında yer alıyor.     

Kurban eti ikramı dağıtımında  kurban eti alabilen vekalet sahipleri için Türkiye'de 23 ilde bu hizmet verilmekte.

Duha Uluslararası Kurban Organizasyonu adı ile 19. Gerçekleşen organizasyonda Mahmud Es'ad Coşan Vakfı tarafından 18 yıl boyunca düzenlenen organizasyonlarda 1 milyona yakın gerçek sahibi aileye 3000 ton kadar kurban eti dağıtımı yapıldı.

Organizasyon ile ilgili tüm aşamalar  duhakurban.com  adresinde yer alıyor.

­

 

 

 

Kabe
Canlı Yayın
Şuan Canlı Yayın
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler
AKRA CANLI
 / 
player image icon close icon
AKRA CANLI
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler
Mehmed Zahid Kotku Sohbetler Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close