İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:30
Hava - Parçalı Bulutlu 27°C Nem %45
Türkçe
14 Şevval 1441 6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

İstanbul ulaşımında kar zorluğu

İstanbul ulaşımında kar zorluğu

31.01.2012
Yoğun kar yağışı İstanbul'da yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Akşam saatlerinde etkili olan yağış nedeniyle bazı bölgelerde trafik adeta felç oldu. İş çıkışı vatandaşlar, otobüslerden inerek evlerine yürüyerek gitmeye çalıştı.
İstanbul'da etkili olan kar yağışı Anadolu ve Avrupa yakasında etkisini sürdürüyor. Ancak akşam saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle bazı bölgelerinde trafikte yoğunluk oluştu. Kar yağışının soğuk hava ile birleşmesiyle kayganlaşan yollarda birçok sürücü zor anlar yaşadı.
Bazı vatandaşlar ise otobüslerden inerek evlerine yürüyerek varmaya çalıştı. Avcılar'da durma noktasına gelen trafik nedeniyle yollar buz pistine döndü. Birçok araç yolda hareket etmekte güçlük çekti.
Küçükçekmece Halkalı Gümrük Yolu, İstasyon Caddesi, Bayramtepe güzergahlarında kar yağışı sebebiyle buzlanmalar oluştu. Yolların yokuş kısımlarında araçlar mahsur kaldı. Bu sırada arkada kalan araçların içindeki yolcular, araçlarından inerek, öndeki araçların ilerlemesine yardım etti.
Anadolu yakasında ise Kadıköy, Maltepe, Ataşehir ve Ümraniye'de de bir çok araç buzlanma nedeniyle yolda kaldı.
Öte yandan İkitelli TEM Otoyolu'nda da yoğun kar sebebiyle trafikte aksamalar meydana geldi. Bazı sürücüler Mahmutbey gişelerini geçmeden geri döndü. Yoğunluğu gören sürücülerin ters istikametten ilerlemeye çalışması sonucu, trafikte sık sık aksamalar oluştu.
Tuzlama ekiplerinin yoğun çalışmalarına rağmen sokak aralarında sürücüler ilerlemekte güçlük çekti.
İstanbul’da etkili olan kar akşam saatlerinde araç trafiğini yavaşlattı. Otobüslerin duraklara geç gelmesi nedeniyle duraklarda yığılma yaşandı. Avcılar’daki metrobüs durağında da akşam saatlerinde uzun süre yoğunluk yaşandı. Vatandaşlar durağa gelen otobüs ve dolmuşlara hücum ederken bazıları da otostop ile yoluna devam etmeye çalıştı.
İstanbul trafiğinde bugün kar rahatlığı
İstanbul'da sürücüler, yetkililerin 'mecbur kalmadıkça trafiğe çıkmayın' uyarısına uydu. Vatandaşların toplu ulaşım araçlarını tercih etmesi ile İstanbul genelinde ana arterlerde trafik yoğunluğu yaşanmadı.
İstanbul'da etkisini gösteren kar yağışı, aralıklarla devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece boyunca ana yolları trafiğe açık tutmak için yoğun çaba harcadı. Çok sayıda belediye aracı tuzlama ve yol açma çalışmaları için hazır bekletiliyor.
Sabah saatlerinde trafikte ortaya çıkan tablo vatandaşları uyarıları dikkate aldığını ortaya koydu. Normal günlerde yoğunluğun yaşandığı noktalar, kar yağışı olmasına rağmen açık olduğu gözlendi.
HABER7
Diğer Haberler

YKS öncesi bol deneme sınavı çözün

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na sayılı günler kaldı, Eğitimciler adaylara, her gün deneme sınavı çözülmesini ve farklı soru tiplerinin değerlendirilmesini tavsiye ediyor.
04.06.2020

Türkiye Cuma Namazına kavuştu

Covid-19 tedbirleri kapsamında toplu ibadetin kısıtlanmasının ardından ilk cuma namazı, bugün kılındı. Mü'minler belirlenen kurallara uyarak namazlarını kıldı.
29.05.2020

Yağmur Altında İbadet, CUMA NAMAZI AŞKI

Geçtiğimiz günlerde, Kabe'de yağmura rağmen tavaf devam ederken bu hassasiyet, Türkiye'de uzun bir aradan sonra yeniden kılınacak olan Cuma Namazı için yağışlı bölgelerde açık havada ibadetin sürdürülebileceğini hatırlattı.
28.05.2020

Cuma namazı açık alanlarda kılınacak

29 Mayıs’tan itibaren kılınacak cuma namazları, okul bahçeleri, park, mahalle meydanları ve spor sahalarında kılınabilecek. Alınan tedbirler kapsamında 16 Mart’tan itibaren kılınmayan cemaatle namaz, yeniden kılınabilecek.
28.05.2020
Tasavvuf Sohbetleri
Sırada >>
×
Sıradaki

Başmakaleler

Tasavvuf Sohbetleri
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin