İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:28 Güneş05:26 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:40 Yatsı22:29
Hava - Çok Bulutlu 28°C Nem %41
Türkçe
13 Şevval 1441 5 Haziran 2020 Cuma Saat: -
Menü

'AB'nin kendisi artık dünya için poblem'

'AB'nin kendisi artık dünya için poblem'

02.02.2012
Bu tespit, Brüksel merkezli düşünce kuruluşu Avrupa Dış İlişkiler Konseyi'ne ait. Konsey, AB'nin Türkiye politikasına da kırık not verdi. Birliğin 2011 yılı performansını değerlendiren Konsey, Türkiye ile ilişkilere 'başarısız' sayılan 'D+' notunu uygun gördü.
Avrupa Dış İlişkiler Konseyi, Avrupa'nın 2011 yılını "Dünyanın problemlerini çözmek bir yana, Avrupa Birliği'nin kendisi dünya için artık büyük bir problem" cümlesiyle değerlendirdi.
Her yıl sonunda Avrupa Birliği'ne adeta karne veren düşünce kuruluşu, 2011 yılında da Avrupa Birliği'ni birçok konuda başarısız buldu.
Konseye göre, tarihinin belki de en kritik ekonomik kriziyle mücadelede başarılı olamayan Avrupa Birliği, dış politikada da sınıfta kaldı.
Avrupa Birliği'nin Kıbrıs sorununa ilişkin Türkiye ile ilişkileri de karnede zayıf not aldı. Buna göre, 2010 yılının ardından 2011'de de Avrupa Birliği'nin en başarısız olduğu dış politika konusu "Türkiye" oldu.
Karnede ekonomik krizin Avrupa'nın yumuşak gücüne de zarar verdiği belirtildi
Yıllık değerlendirmede, Avrupa Birliği'nin Arap dünyası için uzun vadeli bir bakış açısının olmaması da eksi not olarak kaydedildi.
Lider ülke kategorisinde krizle mücadelede başı çeken Almanya ön plana çıktı. Tembel ülkelerde ilk sırayı Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi aldı.
TRT
Diğer Haberler

Mescid-i Nebevi'de 2,5 ay aradan sonra cuma namazı kılındı

Medine'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olan Mescid-i Nebevi Camisi'ninde 2,5 ay aradan sonra ilk cuma namazı kılındı.
05.06.2020

Almanya'da 'elektrikli şarj' zorunluluğu

Alman hükümeti, elektrikli otomobillerde tüketicilerin şarj endişelerini gidermek ve bu araçları yaygınlaştırmak için akaryakıt istasyonlarına şarj yerleri konulmasını mecburi hale getirmeye hazırlanıyor.
05.06.2020

Avustralya Yeni Güney Galler'de cuma namazı kılındı

Avustralya’da tedbirler kapsamında Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde geçici olarak ibadete kapatılan camilerde ilk cuma namazı 83 günlük aranın ardından bugün kılındı.
05.06.2020

Muhammed Ali vefatının 4. yılında anılıyor

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016 Cuma günü vefat etmişti. Dünya şampiyonu olduğu 1964'te İslam dinine giren Muhammed Ali, hayatının sonuna kadar her platformda İslam'ı tebliğ etmeye çalıştı.
03.06.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Mesajınız Var…

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin