İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:15 Güneş05:57 Öğle13:15 İkindi17:08 Akşam20:22 Yatsı21:57
Hava - Az Bulutlu 28°C Nem %39
Türkçe
15 Zilhicce 1441 5 Ağustos 2020 Çarşamba Saat: -
Menü

İngiliz casusların kuşatmasına isyan

20.02.2012    A+ | A-
İngiltere’de terörle mücadele kapsamında kişilerin yaptıkları bütün telefon görüşmelerinin kayıtları, bütün SMS’lerin içeriği, bütün e-postalar ve kişiler tarafından ziyaret edilen bütün web sayfalarının kayıtlarının arşivleneceği açıklandı. Sözkonusu veri bankasında yapılan görüşmeler, gönderilen SMS ve e-postaların içeriklerinin yer almayacağı, ancak kimin kimi aradığı, alıcı ve vericinin adres ve telefon numaralarının saklanacağı belirtiliyor.
Yeni proje çerçevesinde İngiltere’de hizmet veren bütün telekomünikasyon şirketlerinden sözkonusu kayıtları 1 yıl boyunca toplamaları ve daha sonra da bu kayıtları güvenlik birimlerine devretmeleri istenecek. İngiltere’de yapılacak bu düzenlemeyle güvenlik birimlerinin ilk kez telekomünikasyon alanındaki bu kadar detaylı bilgiye ulaşma imkanı kazanacağı ve facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinde de kimin kiminle sosyalleştiğinin böylece ortaya çıkacağı belirtiliyor.
Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarının abonelerinin arasındaki profilde gözükmeyen doğrudan mesajların da bu çerçevede arşivleneceğini belirten güvenlik birimlerinin yetkilileri, online oynanan video oyunlarının oyuncularının bile izleneceğini açıkladı. Planlama çerçevesinde İçişleri Bakanlığı yetkililerinin geçen iki ay boyunca telekomünikasyon şirketlerinin yetkilileriyle görüşmeler yaptıkları ve uygulamanın nasıl yürütüleceği konusunda bir yöntem belirlemeye çalıştıkları kaydedildi. Detayların belirlenmesinin ardından, konuyla ilgili açıklamanın önümüzdeki mayıs ayında yapılması ve gerekli bürokratik adımların tamamlanmasıyla da  süratle uygulamaya geçilmesi bekleniyor.
MİLLİYET
Diğer Haberler

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020

Endonezya'da binlerce kişi selden etkilendi

Endonezya'nın Kuzey Sulawesi eyaletinde şiddetli yağışların neden olduğu selden 22 binden fazla kişi olumsuz etkilendi.
04.08.2020

Hacılar veda tavafını tamamladı

Kutsal topraklardaki hacılar, son rükun olarak bilinen veda tavafını tamamladı.
04.08.2020

Dünyada Kurban Bayramı Namazı

Müslümanlar Kurban Bayramını kutluyor. Bu yıl bayram namazları genellikle açık alanlarda ve tedbirler kapsamında eda edildi.
31.07.2020
Günün Sohbeti
Sırada >>
×
Sıradaki

Kıssadan Hisse

Günün Sohbeti
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin