İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:39 Güneş05:35 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:44 Yatsı22:31
Hava - Az Bulutlu 27°C Nem %54
Türkçe
20 Zilka'de 1441 11 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

Altıncı bölgede heyecan yüksek

11.04.2012    A+ | A-
En yüksek teşvik verilen Doğu ve Güneydoğu illerinde yatırım ve istihdam heyecanı da büyük. Tersine göç bekleniyor. Hakkari, Ardahan, Şırnak gibi bazı iller kendilerinin "7'nci bölge" gibi özel bir statüye alınmalarını talep ediyor.

Açıklanan yeni teşvik paketinde 6'ncı bölgede konumlandırılan Doğu ve Güneydoğu Anadolu'dan 15 kent, yeni teşvikin bölgeye yönelik yatırım iştahını artıracağını düşünüyor. Bugüne kadar uygulanan en geniş kapsamlı paketle karşı karşıya olduklarını dile getiren bölge iş çevreleri, özellikle sigorta desteğinin bölge kentleri açısından önemli bir avantaj yaratarak istihdam artışına yol açacağına inanıyor. Girişimcilerin güvenlik ve istikrar aradığını kaydeden iş çevreleri, bu süreçte iç barışın sağlanması, terör ortamının ortadan kaldırılmasının çok daha önem kazandığını belirtti. İş çevreleri, yeni teşvikle birlikte banka kredileri konusunda da iyileştirmeye ihtiyaç olduğunu vurguladı.15 kent arasında yeni teşvikin beklentilerini önemli ölçüde karşıladığını düşünen Batman, Şanlıurfa, Mardin, Diyarbakır, Bitlis, Ağrı, Van, Kars gibi kentlerin yanı sıra, Hakkari, Bingöl, Ardahan gibi 6'ncı bölge statüsünü yetersiz bulan kentler de var. Bu kentlerdeki iş çevreleri çevrelerindeki nispeten gelişmiş illerle aynı bölgede yer almalarının yatırım çekmelerini zorlaştıracağını belirterek 7'nci bölge gibi ayrı bir kategoriye ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Dünya

Diğer Haberler

Yüksek maaşlı çalışanın kıdemi arttı

Temmuz ayıyla birlikte kıdem tazminatının tavanı yüzde 5.75 artarak, 7 bin 117 liraya çıktı. Böylece, brüt maaşı, 7 bin 117 liranın üzerinde olanların alacakları kıdem tazminatı tutarı da yükseldi
09.07.2020

Güneş enerjisinde yerli teknoloji kullanımı artacak

Güneş enerjisine dayalı mini Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ihaleleri kapsamında kurulacak santrallerdeki modüllerde yerlilik oranının en az yüzde 70 olması gerekecek, modül üretiminde kullanılan güneş hücrelerinde de yerlilik şartı aranacak.
08.07.2020

Çiftçiye 'anızı yakma gübreye dönüştür' önerisi

Ziraat Mühendisi Fehmi Kiraz, özellikle buğday gibi hububat ürünlerinde hasat döneminin yaşanması nedeniyle çok görülen anız yakma vakalarına ilişkin değerlendirmede bulundu.
06.07.2020

Elektrikte yeşil tarife seçimi

Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi artarken dileyen tüketiciler yenilenebilir elektrik tarifesine geçebilecek.
03.07.2020
Evlilik Okulu
Sırada >>
×
Sıradaki

Musiki

Evlilik Okulu
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin