İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:29 Güneş06:54 Öğle12:59 İkindi16:15 Akşam18:53 Yatsı20:12
Hava - Çok Bulutlu 17°C Nem %77
Türkçe
14 Safer 1442 1 Ekim 2020 Perşembe Saat: -
14 Safer 1442
İmsak
05:29
Güneş
06:54
İşrak
07:32
Öğle
12:59
İkindi
16:15
Akşam
18:53
Yatsı
20:12
Menü

Nijerya'da ABD parmağı

05.07.2012    A+ | A-

Nijerya, Amerika merkezli Vulcan Petroleum şirketi ile 6 yeni petrol rafinerisi inşa etmek için 4,5 milyar dolarlık ön anlaşma imzaladı.

Nijerya, bu yıl içinde tamamlanması beklenen 2 rafineri ile beraber yeni anlaşma ile günlük petrol üretim kapasitesini 180 bin varile çıkarıyor. Afrika'nın en büyük petrol üreticisi Nijerya, yeterli rafineri yatırımı olmadığı için çıkardığı ham petrolün büyük kısmını ihraç edip tekrar yüksek fiyatlarla ithal etmek zorunda kalıyor.

Dev anlaşmadan sonra açıklama yapan Nijerya Ticaret ve Yatırım Bakanı Olusegun Aganga, "Vulkan ile imzaladığımız memorandum bizi Batı'ya ham petrollerimizi ihraç etmek ve işimizi kaptırmak paradigmasından kurtaracak" dedi.

Geçen hafta Nijerya lideri Goodluck Jonathan, devlet petrol şirketi NNPC'de son 2 yılda 6,8 milyar dolar yolsuzluk tespit edilmesi üzerine, kurumun CEO'sunu ve üst düzey yetkililerini görevden almıştı.

Nijerya hükümetinin yılbaşında petrole uyguladığı sübvansiyonları kaldırması üzerine ülkede geniş çaplı protestolar düzenlenmişti. Nijerya'da petrol sübvansiyonunun 2011 yılı maliyetini 8 milyar dolar açıklandı. Öte yandan devletin kullanılan petrolden daha fazla sübvanse ödediği ortaya çıktı.

Millî Gazete

Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (M. Çevik)

Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin