İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:27 Güneş06:05 Öğle13:14 İkindi17:04 Akşam20:12 Yatsı21:43
Hava - Açık 24°C Nem %78
Türkçe
23 Zilhicce 1441 13 Ağustos 2020 Perşembe Saat: -
23 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:27 06:05 13:14 17:04 20:12 21:43
Menü

620 milyon kişi karanlıkta kaldı

01.08.2012    A+ | A-

Hindistan tarihin en büyük enerji kesintilerinden birini yaşıyor. 1.2 milyar nüfusluk ülkenin yarısı elektriksiz kalırken başkent Yeni Delhi’de metro ve tren seferleri durdu.

Trafik ışıklarının da çalışmaması tüm yolların tıkanmasına sebep olup hayatı felç etti. Pakistan sınırından Myanmar sınırına kadar 3 bin kilometrelik alanda yaklaşık 20 eyalette iki gün üst üste gerçekleşen kesintiler gelişmemiş enerji alt yapısının ciddi şekilde sorgulanmasına sebep oldu. Kesintileri hala düzeltemeyen Yeni Delhi yönetimi kabaran öfkeyle karşı karşıya kalmak üzere. Batı Bengal bölgesinde binlerce madenci yer altında mahsur kalırken, ikinci kesintilerle eyaletler arasında bağlantıların da kopması ile ürünlerini gönderemeyen küçük ve orta işletme sahipleri sokaklara döküldü. Enerji bakanı Sushil Kumar Shinde ‘eyaletlerin elektrik kotalarını aştığını’ iddia ederken Başbakan Yardımcısı Mamata Banerjee ‘olayların çok ciddi olduğunu görevlilerin bu sorunu çözmek için çalıştığını’ belirtti. Caypur kenti kuyumcu birliği eski başkanlarından Jaidev Singh ‘sadece kendi sektörlerinde evlerinden çalışan ve bir jeneratöre sahip olmayan 200 bin çalışanlarının olduğunu ve işleri açısından büyük bir sorun haline geldiğini’ söyledi. Bölgenin süper güçleri arasında gösterilen Hindistan’daki kesintiler Hint Merkez Bankası büyüme beklentilerini de yüzde 7.3’ten 6.5’e indirdi. Aralarında Avrupa Birliği ve Türkiye’nin de bulunduğu anlaşmalı 28 ülke geciken teslimat süreleriyle şimdiden etkilenenler arasında.

Milliyet

Diğer Haberler

Endonezya'daki Sinabung Yanardağı hareketli

Endonezya'nın Sumatra Adası'ndaki Sinabung Yanardağı'nda patlamalar sürüyor. Son 3 günde ikinci kez yaşanan patlama sonrası bölgede alarm durumuna geçildi.
12.08.2020

Dünyada okullar nasıl açılacak?

Her ülke kendi vaka sayısı ve önlem paketine göre okulların açılma planını açıklıyor. Bazı ülkelerde okullarda eğitim tedbirler çerçevesinde başlatıldı.
11.08.2020

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020

Endonezya'da binlerce kişi selden etkilendi

Endonezya'nın Kuzey Sulawesi eyaletinde şiddetli yağışların neden olduğu selden 22 binden fazla kişi olumsuz etkilendi.
04.08.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin