İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:38 Güneş05:34 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:32
Hava - Az Bulutlu 20°C Nem %64
Türkçe
19 Zilka'de 1441 10 Temmuz 2020 Cuma Saat: -
Menü

‘Gıda riski’ artıyor, ‘enflasyon’ geriliyor!

04.08.2012    A+ | A-

Temmuz ayında tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) yüzde 0.23 oranında, üretici fiyatları endeksi (ÜFE) ise yüzde 0.31 oranında geriledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, temmuz itibarıyla yıllık enflasyon TÜFE’de yüzde 9.07, ÜFE’de yüzde 6.13 artış gösterdi. 12 aylık ortalamalara göre yıllık enflasyon ise tüketici fiyatlarında yüzde 9.11, üretici fiyatlarında ise yüzde 9.88 düzeyinde gerçekleşti.

Enflasyonda aşağı yönlü seyrin son çeyrekte hızlanarak devam etmesi beklenirken temuz ayı verileri de TCMB'nin buna paralel bir süre daha temkinli para politikasına ve kademeli gevşemeye devam edeceği, ardından da koridorun üst bandında indirim yapacağına dair beklentileri kuvvetlendiriyor.

Limon zam şampİyonu karpuz % 26.9 ucuzladı

TÜİK verilerine göre, geçen ay yüzde 29.46’lık fiyat artışıyla ’limon’ zam şampiyonu olurken, bu ürünü, fiyatı yüzde 23.13 artış gösteren taze fasulye ile yüzde 17.54 artış gösteren salatalık izledi. Geçen ay fiyatı düşen ürünlerin başında ise karpuz geldi. Temmuzda karpuzun fiyatı yüzde 26.95 oranında düşerken, bu ürünü fiyatı yüzde 12.50 oranında azalan şeftali, yüzde 8.91 ile erkek tişörtü izledi.

Milliyet

Diğer Haberler

Elektrik tüketimi rekor seviyeye çıktı

Türkiye’de elektrik tüketiminde önceki gün 931 bin 368 megavatsaatle günlük bazda bu yılın rekor seviyesine ulaşıldı
09.07.2020

Hacı adaylarına 2 seçenek: Ertele veya vazgeç

Bu yıl kayıt yaptıran hacı adaylarının 2021 yılı için erteleme ya da vazgeçme tercihinde bulunabilecekleri bildirildi.
08.07.2020

Kurbanlık Alacakların Kulağına Küpe Olsun!

Yayınlanan Kurban rehberi, hayvanların sevklerinde, alımı ve satımı ile kesiminde dikkat edilmesi gereken hususlar ile “HaySag-Hayvan Sağlığı ve Refahı” mobil uygulaması hakkında vatandaşların bilgilendirilmesini içeriyor.
08.07.2020

19 Saatte 450 Hektar Yandı

Gelibolu'da ormanlık alanda önceki gün başlayan yangın, 19 saat süren çalışmalar sonucu kontrol altına alındı.
08.07.2020
Kur’an-ı Kerim Meali - Cüz - Dipnotlu
Sırada >>
×
Sıradaki

Ummandan İnciler

Kur’an-ı Kerim Meali - Cüz - Dipnotlu
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin