İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:30
Hava - Parçalı Bulutlu 28°C Nem %42
Türkçe
14 Şevval 1441 6 Haziran 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

1.1 milyar insan susuz

1.1 milyar insan susuz

24.08.2012
Dünyada her 6 kişiden biri içecek su bulamıyor. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Uluslararası Su Örgütü (IWA), Uluslararası Su Kaynakları Birliği (IWRA), küresel ısınma, sanayileşme ve kentleşme nedeniyle; su kaynakları, nehirler ve göllerin hızla kuruduğuna dikkat çekti.
Uzmanlar, dünyada her 6 kişiden birinin yani 1.1 milyar insanın temiz içme suyu bulamadığını vurguladı. WHO, IWA ve IWRA tarafından hazırlanan ortak raporda su kaynaklarının hızla tükendiği belirtildi. Küresel ısınma, sanayileşme ve kentleşme nedeniyle su kaynaklarının tükendiği dünyada, gelişmiş ülkelerde deniz suyundan bile içmede yararlanıldığı, birçok ülkede bu konuda yeterli çalışma yapılmadığı bildirildi.
Acil önlem çağrısı yapıldı
• Raporda, “Tüm canlılar için dünyada iki temel içme suyu kaynağı vardır. Bilimsel araştırmalarla kanıtlanan bu kaynaklardan biri, yüzey üzerinde, suyu tatlı olan göller ve nehirler, diğeri ise toprak altında depo edilmiş yeraltı sularıdır. Bu yeraltı sularından artezyen kuyuları yoluyla yararlanmak artık kaçınılmaz olmuştur. Susuz toprak çöldür. Su, toprağın ekilmesi ve insanın yaşayıp beslenmesi için vazgeçilmezdir. Dünyada her 6 kişiden birinin yani 1.1 milyar insan, küresel ısınma, sanayileşme ve kentleşme nedeniyle temiz içme suyuna ulaşamamaktadır. Bunun için acil önlemler alınmalı, çalışmalar yürütülmelidir” denildi.

Cumhuriyet 

Diğer Haberler

Mescid-i Nebevi'de cuma namazı kılındı

Medine'de Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapalı olan Mescid-i Nebevi Camisi'ninde 2,5 ay aradan sonra ilk cuma namazı kılındı.
05.06.2020

Almanya'da 'elektrikli şarj' zorunluluğu

Alman hükümeti, elektrikli otomobillerde tüketicilerin şarj endişelerini gidermek ve bu araçları yaygınlaştırmak için akaryakıt istasyonlarına şarj yerleri konulmasını mecburi hale getirmeye hazırlanıyor.
05.06.2020

Avustralya Yeni Güney Galler'de cuma namazı kılındı

Avustralya’da tedbirler kapsamında Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde geçici olarak ibadete kapatılan camilerde ilk cuma namazı 83 günlük aranın ardından bugün kılındı.
05.06.2020

Muhammed Ali vefatının 4. yılında anılıyor

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016 Cuma günü vefat etmişti. Dünya şampiyonu olduğu 1964'te İslam dinine giren Muhammed Ali, hayatının sonuna kadar her platformda İslam'ı tebliğ etmeye çalıştı.
03.06.2020
Okudukça
Sırada >>
×
Sıradaki

Mesajınız Var…

Okudukça
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin