İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:30 Güneş06:07 Öğle13:14 İkindi17:02 Akşam20:09 Yatsı21:39
Hava - Açık 24°C Nem %60
Türkçe
26 Zilhicce 1441 15 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: -
26 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:30 06:07 13:14 17:02 20:09 21:39
Menü

Kuyumcunun umudu "yeşil altın"

14.09.2012    A+ | A-
Ordu Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Adnan Keskin, yaptığı açıklamada, altın fiyatlarındaki dalgalanmalar ve düğün sezonunun Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle yaz aylarını çok iyi geçiremediklerini söyledi.
Bölge halkının fındık tarımıyla geçindiğini bildiklerini, bu nedenle biten fındık hasat döneminden sonra işlerinin düzeleceğine inandıklarını belirten Keskin, "Üreticilerin fındıklarını sattıktan sonra yatırımlarını altından yana kullanacaklarını umut ediyoruz" diye konuştu. Altın fiyatlarının bu yıl geçen yıla oranla daha düşük seyrettiğini dile getiren Keskin, şöyle devam etti: "Kuyumcu esnafı açısından düşünürsek son 3-4 yıla göre en kötü sezonu yaşıyoruz. Esnaf olarak bu durumdan hoşnut değiliz. Çünkü daha az altın satıyoruz. Maalesef düğün sezonları da son dönemlerde durgun geçiyor. Vatandaşlarımız daha az altın alıp bütçelerine göre ekonomik davranıyorlar. Altının miktarı aynı olsa bile gramda tasarrufa gidiliyor. Sezon öncesi satışlar daha azdı. Açıkçası daha fazla bir beklentimiz vardı, altın satışlarında artma olur diye, ancak bu olmadı."
Keskin, son 3 yılın en kötü yaz sezonunu geride bırakan kuyumcuların tek umudunun, yeşil altın olarak da bilinen fındık olduğunu vurgulayarak, "Umudumuz fındık üreticisinde. Bundan sonraki süreçte fındığın daha fazla para etmesi arzumuz. Üreticilerin fındıklarını sattıktan sonra yatırımlarını altından yana kullanacaklarını umut ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Milli Gazete 

Diğer Haberler

Harran'da domates kurutma telaşı

Türkiye'nin önemli domates üretim merkezi konumundaki Harran Ovası'nda bin bir emekle üretilen domatesler, kavurucu güneşin altında kurutularak ekonomiye kazandırılıyor.
12.08.2020

Bor katkılı ürünler artıyor

Bor madeninin de içinde olduğu ortam ve yüzey dezenfektanı ürün için seri üretim başlıyor. Yeni ürün, bakteri ve virüsleri yok ederek ortamı sterilize edecek.
12.08.2020

Koyun sütü üretiminde Türkiye ilk sırada

Sektör temsilcilerinden Nihat Çelik, "Türkiye, koyun sütü üretiminde dünya birincisi oldu, keçi sütü üretiminde ise 6'ncı sırada yer aldı" dedi.
12.08.2020

Mesafeli satışta yanıltan firmalara ceza

Ticaret Bakanlığı, mesafeli yöntemle satış yapan 8 firmaya yapılan denetim sonucunda tespit edilen aykırılıklar için ocak-temmuz döneminde 6 milyon lira tutarında ceza uygulandığını açıkladı.
11.08.2020
Şerh-i Mesnevi
Sırada >>
×
Sıradaki

Hikmet Hazinesinden Damlalar

Şerh-i Mesnevi
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin