İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:27 Güneş06:52 Öğle12:59 İkindi16:18 Akşam18:56 Yatsı20:15
Hava - Çok Bulutlu 23°C Nem %88
Türkçe
12 Safer 1442 29 Eylül 2020 Salı Saat: -
12 Safer 1442
İmsak
05:27
Güneş
06:52
İşrak
07:30
Öğle
12:59
İkindi
16:18
Akşam
18:56
Yatsı
20:15
Menü

Kamerun'a İmam Hatip Lisesi yapılacak

25.12.2012    A+ | A-
Kamerun'da Müslümanların en büyük talebinin imam hatip lisesi olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, burada İmam Hatip yapılması için çalışacaklarını söyledi.
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Müslüman azınlıkların olduğu her ülkeye ulaşıp taleplerine cevap vermeye çalışacaklarını söyledi. Görmez, Kamerun ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Afrika'nın insanlığın en büyük günahları işlediği kıta olduğunu belirten Görmez, ''Köleleştirmeler, sömürgeleştirmeler, katliamlar. Buralarda sadece insanlar katledilmedi, burada sadece servetler yok edilmedi. Burada aynı zamanda Kuran'ın ifadesiyle 'hars' yani diller, kültürler katledildi'' dedi.
Yalnızca Kamerun'da 250 mahalli dil bulunduğunu, pek çok Afrika ülkesinde bütün bu dillerin, kültürlerin yok edildiğini kaydeden Görmez, diğer uygarlıklarının servetlerini ve refahlarını Afrika'daki fakirlerin sırtında yükseltmeye çalıştığını, Afrika'da yapılanların, vicdan sahibi herkesin yüreğini sızlattığını kaydetti.

Milli Gazete 

Hatm-i Şerif (M. Çevik)
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadisler Deryası

Hatm-i Şerif (M. Çevik)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin