İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:42 Güneş05:37 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:43 Yatsı22:29
Hava - Az Bulutlu 21°C Nem %83
Türkçe
22 Zilka'de 1441 13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Sürücü adayları kurslarda direksiyon eğitimi alamıyor

10.01.2013    A+ | A-
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürürlüğe konan ve sürücü kurslarının kursiyer kayıtlarını bildirmesi için zorunlu tutulan Modül Sistemi, ehliyet almak isteyen vatandaşların direksiyon derslerine girememesine sebep oluyor. 
Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan denetimler sonucunda belirlenen problem giderilmezken; sürücü kursları yetkilileri ise problemin bir an önce çözülmesini istiyor.
Milli Eğitim Bakanlığı 2012 Mayıs ayında yayınladığı genelge ile Türkiye’deki sürücü kurslarına, sürücü adaylarının eğitme başladığı ilk gün, direksiyon eğitimi derslerini 45 gün önceden bildirmelerini zorunlu tuttu. Yeni sisteme göre kursiyerler belirli saatler arasında direksiyon eğitimlerini tamamlama zorunda. Ancak, kamuda veya özel sektörde çalışan kursiyerlerin, çalışma saatleri dikkate alınmadan, 45 gün öncesinden planlan bu sistem, ehliyet almak isteyen binlerce adayın derslere gidememesine sebep oldu. Sürücü kursları sorunun farkında, gerekli düzenlemelerin yapılması için yetkili kuruluşlar ile de görüşüldü. Sürücü kursları, sorunun çözümünü beklerken, Milli Eğitim Bakanlığı yeni bir genelge çıkardı. Yeni yayınlanan genelgeye göre de kursların modül eğitim sistemini tam anlamı ile uygulayıp uygulanmadığı denetlenecek. 
Uygulanan yeni sistemdeki aksaklıklar hakkında bilgi veren Sürücüler Kursu Derneği Başkanı Süleyman Sert, bu planlanan eğitim sisteminin afakî kaldığını savundu. Direksiyon derslerinin bire bir uygulanması gereken bir eğitim olduğunu kaydeden Sert, yeni sistem ile kursiyerlere eğitim saatlerinin gelemeyeceği zaman dilimlerine rastladığını bildirdi. 
Bakanlıkça yapılan denetimlerde de bu husus tespit edildiğini kaydeden Sert, “Sivil Toplum Kuruluşları olarak modülün bu şekilde işletilmesinin doğru olmadığını ifade etmiştik. Yetkililerimiz de bu işin uygulamada olmayacağını bilmektedirler. Gelinen noktada hem kurslar hem de kursiyerler zarar görmektedirler.” diye konuştu.
Diğer Haberler

Formasyon Ücretsiz Verilecek

Bakan Ziya Selçuk, öğretmen adaylarına gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi dersler verilen formasyon eğitiminin kalktığını ifade etti.
10.07.2020

Flamingoların yaşam alan: Tuz Gölü

Kuş varlığı yönünden Türkiye'nin en zengin gölleri arasında yer alan Tuz Gölü, her yıl binlerce flamingoya ev sahipliği yapıyor.
10.07.2020

Elektrik tüketimi rekor seviyeye çıktı

Türkiye’de elektrik tüketiminde önceki gün 931 bin 368 megavatsaatle günlük bazda bu yılın rekor seviyesine ulaşıldı
09.07.2020

Hacı adaylarına 2 seçenek: Ertele veya vazgeç

Bu yıl kayıt yaptıran hacı adaylarının 2021 yılı için erteleme ya da vazgeçme tercihinde bulunabilecekleri bildirildi.
08.07.2020
Dua Vakti
Sırada >>
×
Sıradaki

Kur’an-ı Kerim Meali - Cüz - Dipnotlu

Dua Vakti
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin