İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:27 Güneş05:25 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:41 Yatsı22:31
Hava - Parçalı Bulutlu 19°C Nem %77
Türkçe
15 Şevval 1441 7 Haziran 2020 Pazar Saat: -
Menü

Hayali devremülklere dikkat!

Hayali devremülklere dikkat!

03.08.2013

Yaz mevsimiyle birlikte devre tatil/mülk dolandırıcıları da harekete geçti. Tatil hayali kuran ailelere ev telefonundan ulaşıp "Bedava tatil kazandınız, tanıtım amacıyla sizi otelimizde ağırlamak istiyoruz" diyen firmalar, tüketicilere düşünmelerine bile izin vermeden sözleşme imzalattırıyor. Tapusu dahi olmayan evleri alanlar sözleşmeyi fesh etmek isterse üstüne bir de fesih bedeli ödüyor. Tüketicilerden gelen yoğun şikâyetler üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı konuya el attı. Bakanlık reklam ve ilanlar konusunda denetimlerini artırdı. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, tüketicileri salt reklam ve ilanların etkisinde kalmamaları, konuyla ilgili araştırma yapmaları konusunda uyardı. Bakan Hayati Yazıcı, "Bu tesislerin inşaat ve sondaj ruhsatı, ÇED raporu gibi alınması zorunlu resmi ruhsatları var mı? Bu tür sorular mutlaka sorulmalı. En az 12 punto büyüklüğünde olması gereken sözleşmelerin bir nüshası ile broşür örnekleri alınıp, incelenmeli. Sözleşme tesis dışında başka bir yerde düzenleniyorsa, 10 günlük cayma hakkı süresi içerisinde herhangi bir peşinat veya kıymetli evrak verilmemeli" dedi. Bakan Yazıcı tüm bu işlemler sonrası yine mağduriyet yaşanması halinde Tüketici Hakem Heyetleri'ne başvurulması gerektiğini belirtti. Bazı şirketler devremülk satacakları kişileri yoğun reklam kampanyasına tabi tutup, geleceği için çok kârlı bir yatırım yaptığına inandırıyor. Hatta yüksek sesle müzik dinletip, loş ışıklı odada imza attırıyor.

Sabah

 
Diğer Haberler

Uzaktan eğitim dersleri artacak

Üniversitelerde yüz yüze ve uzaktan eğitimle harmanlanmış karma eğitim uygulaması yapılacak. En fazla yüzde 30 olan uzaktan eğitim ders oranı ise yüzde 40’a çıkarıldı.
05.06.2020

Haziranda 40 ülkeyle uçuşlar başlıyor

Alınan önemler kapsamında 10 Haziran'a kadar durdurulan dış hat seferleri başlıyor. Bu tarihten başlayarak kademeli olarak 40 ülke ile uçuşlar yapılacak.
05.06.2020

Milli uydu İmece'nin testleri başlıyor

Türkiye'nin ilk yerli yüksek çözünürlüklü yer gözlem uydusu İmece'nin gelecek yıl uzaya fırlatılması planlanıyor.
04.06.2020

Fatih Sondaj Gemisi Trabzon’da arama yapacak

Karadeniz'de petrol arayacak olan ve 29 Mayıs günü İstanbul'dan hareket eden Fatih Sondaj Gemisi Trabzon'a ulaştı.
02.06.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin