İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:41 Güneş05:36 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:44 Yatsı22:30
Hava - Az Bulutlu 23°C Nem %78
Türkçe
21 Zilka'de 1441 12 Temmuz 2020 Pazar Saat: -
Menü

Hayali devremülklere dikkat!

03.08.2013    A+ | A-

Yaz mevsimiyle birlikte devre tatil/mülk dolandırıcıları da harekete geçti. Tatil hayali kuran ailelere ev telefonundan ulaşıp "Bedava tatil kazandınız, tanıtım amacıyla sizi otelimizde ağırlamak istiyoruz" diyen firmalar, tüketicilere düşünmelerine bile izin vermeden sözleşme imzalattırıyor. Tapusu dahi olmayan evleri alanlar sözleşmeyi fesh etmek isterse üstüne bir de fesih bedeli ödüyor. Tüketicilerden gelen yoğun şikâyetler üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı konuya el attı. Bakanlık reklam ve ilanlar konusunda denetimlerini artırdı. 

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, tüketicileri salt reklam ve ilanların etkisinde kalmamaları, konuyla ilgili araştırma yapmaları konusunda uyardı. Bakan Hayati Yazıcı, "Bu tesislerin inşaat ve sondaj ruhsatı, ÇED raporu gibi alınması zorunlu resmi ruhsatları var mı? Bu tür sorular mutlaka sorulmalı. En az 12 punto büyüklüğünde olması gereken sözleşmelerin bir nüshası ile broşür örnekleri alınıp, incelenmeli. Sözleşme tesis dışında başka bir yerde düzenleniyorsa, 10 günlük cayma hakkı süresi içerisinde herhangi bir peşinat veya kıymetli evrak verilmemeli" dedi. Bakan Yazıcı tüm bu işlemler sonrası yine mağduriyet yaşanması halinde Tüketici Hakem Heyetleri'ne başvurulması gerektiğini belirtti. Bazı şirketler devremülk satacakları kişileri yoğun reklam kampanyasına tabi tutup, geleceği için çok kârlı bir yatırım yaptığına inandırıyor. Hatta yüksek sesle müzik dinletip, loş ışıklı odada imza attırıyor.

Sabah

 
Diğer Haberler

Formasyon Ücretsiz Verilecek

Bakan Ziya Selçuk, öğretmen adaylarına gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi dersler verilen formasyon eğitiminin kalktığını ifade etti.
10.07.2020

Flamingoların yaşam alan: Tuz Gölü

Kuş varlığı yönünden Türkiye'nin en zengin gölleri arasında yer alan Tuz Gölü, her yıl binlerce flamingoya ev sahipliği yapıyor.
10.07.2020

Elektrik tüketimi rekor seviyeye çıktı

Türkiye’de elektrik tüketiminde önceki gün 931 bin 368 megavatsaatle günlük bazda bu yılın rekor seviyesine ulaşıldı
09.07.2020

Hacı adaylarına 2 seçenek: Ertele veya vazgeç

Bu yıl kayıt yaptıran hacı adaylarının 2021 yılı için erteleme ya da vazgeçme tercihinde bulunabilecekleri bildirildi.
08.07.2020
Hadislerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Feyzü'l Furkan Kur'an-ı Kerim Meali

Hadislerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin