İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:33 Güneş05:31 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:46 Yatsı22:35
Hava - Az Bulutlu 31°C Nem %55
Türkçe
14 Zilka'de 1441 5 Temmuz 2020 Pazar Saat: -
Menü

İstanbul trafiği okullar açılmadan felç

13.09.2013

Özellikle sabah ve akşam saatlerinde giderek yoğunlaşan İstanbul trafiği son bir haftada içinden çıkılmaz bir hal aldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kullanıcılara sunulan ‘yoğunluk haritası’ndan alıNAN görüntü trafiğin felç oldğunu ortaya koydu. Bu uygulumada trafiğin çok yoğun olduğunu gösteren kırmızı rengin İstanbul’un neredeyse tamamına hakim olduğu  Söz konusu saatlerde ‘yoğunluk haritası’nda çok az noktada trafiğin kısmen yoğun olduğunu gösteren ‘turuncu’ renk göze çarpıyor. Trafiğin açık olduğunu gösteren ‘yeşil’ renk ise haritada neredeyse hiç yer almıyor. 

İstanbul trafiğinde son bir haftadır benzer bir durum yaşandığı gözleniyor. İstanbullular ‘bir de okullar açılır ve yağmurlar başlarsa halimiz ne olacak” diye sorarken İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı yetkilileri trafiğin sebebinin yaklaşık 300 noktada yapılan yol bakım çalışması olduğunu öne sürdü. Yetkililer iş planınıda özellikle okulların açılacağı önümüdeki pazartesi gününe kadar çalışmaların büyük bölününün biteceğinin hesaplandığını söyledi.

Ancak sözkonusu müdürlüğün iş planında daha önce başlayan ve bugüne kadar bitirilmesi öngörülen bazı yol bakım çalışmalarının hâlâ sürdüğü görülüyor. Bu nedenle 2-3 hafta öncesine  kadar ‘tatil rehavetinin’ yaşandığı İstanbul trafiğinde, son haftalarda artan yoğunluğun pazartesi günü devam edecek yol çalışmalarıyla daha da karmaşık hale gelmesinden korkuluyor.

Tatil ile birlikte azalan araç sayısının okulların açılmasıyla beraber tekrar artacağı ifade edilirken, önümüzdeki pazartesi gününden itibaren trafiğe 20 bin aracın daha eklenmesi bekleniyor. Her gün yaklaşık 1 milyon kişinin ulaşımının servislerle sağlandığı İstanbul’da, 2.5 milyon öğrencinin ders başı yapmaya hazırlanması ise yeni trafik sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacak. Trafiğe yeniden eklenen servis araçları ile beraber vatandaşlar trafikte çok daha uzun saatler geçirecek.

Hürriyet
Diğer Haberler

TÜRKSAT 5A Ekimde fırlatılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜRKSAT 5A’nın Ekim ayında uzaya fırlatılacağını açıkladı.
02.07.2020

Sınavlar sonrası sonuçlar ve tercih süreci

Lise ve üniversiteye giriş sınavları tamamlandı. LGS sonuçlarının 16 Temmuz’da, YKS'nin ise 28 Temmuz’da açıklanması planlanıyor. Bu süreçten sonra adaylar için daha zorlu bir maraton olan tercih dönemi başlayacak.
01.07.2020

Karadeniz dalgaları elektrik üretecek

Karadeniz’de tamamen yerli üretimle dalga, rüzgar ve güneş enerjisinden elektrik üretimi yapabilmek için özel bir proje hazırlandı. Kurulan sistem hayata geçirildiğinde toplam 6 kilowatt'lık bir enerji sağlanacak.
01.07.2020

Yerli elektrikli tren raylara indi

Türkiye'nin ilk yerli ve milli elektrikli treni Sakarya'da raylara indi. Üretilen milli elektrikli tren setinin maksimum hızı 160 kilometreye ulaşıyor.
29.06.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Musiki

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin