İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:28 Güneş05:26 Öğle13:08 İkindi17:07 Akşam20:40 Yatsı22:29
Hava - Çok Bulutlu 28°C Nem %47
Türkçe
13 Şevval 1441 5 Haziran 2020 Cuma Saat: -
Menü

Fransız bakanlara akıllı telefon yasaklandı

Fransız bakanlara akıllı telefon yasaklandı

13.09.2013

ABD Ulusal Güvenlik Dairesi’nin (NSA) gizlice dünyayı izlediğinin ortaya çıkması Fransız bakanlara akıllı telefon kullanımını yasaklattı.

Fransa Başbakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre artık bakanlar piyasada satılan akıllı telefon ve tabletleri kullanamayacak. Bunun yerine ‘gizli’ olarak tanımlanan bilgiler için sadece devlet tarafından hazırlanan özel telefonları kullanacak. Fransa Başbakanı Jean-Marc Ayrault tarafından bakanlara gönderilen yönetmelikte son aylarda bilgi-işlem sistemlerine karşı gerçekleştirilen saldırılar nedeniyle akıllı telefon ve tablet kullanımına sınırlama getirildiği bilgisi yer aldı.

Başbakanlık Fransa merkezli Thales firması tarafından üretilen özel kripto sistemli telefonların İçişleri, Adalet, Savunma, Maliye ve Dışişleri bakanlıklarında kullanılmaya başlandığını açıkladı. Bakanlar ayrıca tanımadıkları elektronik postaları açmamaları konusunda da uyarıldı.

Ancak bakanların kriptolu telefonlarla görüşmeden önce 30 saniye beklenmesi gerektiği için eski telefonlarını kullanmaya devam edecekleri düşünülüyor. Alman Der Spiegel dergisi, 1 Eylül 2013 tarihinde yayımladığı bir haberde, NSA’nın 2010 yılında Fransa’nın Washington ve New York’taki diplomatik temsilcilikleri ile Paris’teki Dışişleri Bakanlığı’nı hedef alan teknik takip operasyonları düzenlediğini yazmış, istihbarat kurumunun bu operasyonlarla ilgili bir notta “başarıyla sonuçlandı” ibaresi düştüğünü aktarmıştı. Derginin bir başka haberinde ise NSA’nın akıllı telefonları hack’lediği aktarılmıştı.

Milliyet

Diğer Haberler

Avustralya Yeni Güney Galler'de cuma namazı kılındı

Avustralya’da tedbirler kapsamında Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde geçici olarak ibadete kapatılan camilerde ilk cuma namazı 83 günlük aranın ardından bugün kılındı.
05.06.2020

Muhammed Ali vefatının 4. yılında anılıyor

Dünya ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali, 3 Haziran 2016 Cuma günü vefat etmişti. Dünya şampiyonu olduğu 1964'te İslam dinine giren Muhammed Ali, hayatının sonuna kadar her platformda İslam'ı tebliğ etmeye çalıştı.
03.06.2020

Mekke ve Medine'de camiler açıldı

Suudi Arabistan'da tedbirler kapsamında iki aydır kapalı olan camiler, ibadete açıldı. Medine'deki Mescid-i Nebevi'nin de ibadete açıldığı, gerekli tedbirlerin alındığı kaydedildi
02.06.2020

Pakistan uçuş yasağını kaldırdı

Pakistan'da iki havalimanı dışında tüm hava meydanları uluslararası uçuşlara açıldı.
01.06.2020
Hadislerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

AKRA Mercek

Hadislerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin