İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:39 Güneş05:35 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:44 Yatsı22:31
Hava - Parçalı Bulutlu 25°C Nem %61
Türkçe
20 Zilka'de 1441 11 Temmuz 2020 Cumartesi Saat: -
Menü

2 bin köy yolu kapandı

09.12.2013    A+ | A-

Kar nedeniyle doğu ve kuzey illerinde 2 bine yakın köy yolu kapandı. Karabük, Zonguldak, Kastamonu ve Iğdır'ın bazı ilçelerinde okullar bugün tatil.

Kara kış, Karadeniz ve Doğu Anadolu'yu felç etti. Yurt genelinde 2 bine yakın köyün yolu kapanırken, Zonguldak, Kastamonu ve Karabük'ün ilçelerinde okullar bugün tatil edildi. Doğu Anadolu'da Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Bitlis ile Karadeniz bölgesinde Artvin, Rize, Bayburt, Bartın, Gümüşhane'de kapanan köy yollarının sayısı 2 bine ulaştı. Hakkâri ve Van'da kar yağışı nedeniyle ulaşım güçlükle sağlandı. Rize'de Karadeniz sahil yolunun Gündoğdu Bozukkale mevkisinde toprak kayması meydana geldi. Kayseri'de Erciyes yolu kapandı. Zonguldak'ta okullar bugün bir gün tatil edilirken, hamile ve engelli kamu çalışanları da idari izinli sayıldı. Ereğli limanında demirli bulunan Tanzanya bandıralı, kuru yük gemisi, fırtına nedeniyle karaya oturdu. Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesi ile Hakkari'nin Yüksekova ilçelerinde okullar bir gün tatil edildi. Karabük'te de Safranbolu, Eflani, Eskipazar ve Ovacık ilçelerinde okullar tatil edildi. Iğdır'da ise Kervansaray ve Tuzluca ilçesine bağlı köy okulları bir gün tatil edildi.

Meteoroloji, yarın yeni soğuk hava dalgasıyla birlikte sıcaklıkların kuzey, iç ve doğu kesimlerde hissedilir derecede azalacağını bildirdi. Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Hatay, Elazığ ve Tokat'ta yağış bekleniyor. Marmara, İç Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Sabah

Diğer Haberler

Formasyon Ücretsiz Verilecek

Bakan Ziya Selçuk, öğretmen adaylarına gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi dersler verilen formasyon eğitiminin kalktığını ifade etti.
10.07.2020

Flamingoların yaşam alan: Tuz Gölü

Kuş varlığı yönünden Türkiye'nin en zengin gölleri arasında yer alan Tuz Gölü, her yıl binlerce flamingoya ev sahipliği yapıyor.
10.07.2020

Elektrik tüketimi rekor seviyeye çıktı

Türkiye’de elektrik tüketiminde önceki gün 931 bin 368 megavatsaatle günlük bazda bu yılın rekor seviyesine ulaşıldı
09.07.2020

Hacı adaylarına 2 seçenek: Ertele veya vazgeç

Bu yıl kayıt yaptıran hacı adaylarının 2021 yılı için erteleme ya da vazgeçme tercihinde bulunabilecekleri bildirildi.
08.07.2020
Kıssadan Hisse
Sırada >>
×
Sıradaki

Son Peygamber (SAS)

Kıssadan Hisse
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin