İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:30 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:33 Yatsı22:17
Hava - Açık 13°C Nem %82
Türkçe
3 Şevval 1441 26 Mayıs 2020 Salı Saat: -
Menü

Kutlu Veladetin İhyası: Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı (sas)

Kutlu Veladetin İhyası: Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı (sas)

30.12.2014

Ol Rebîü’l-evvel ayı nicesi

On ikinci gece isneyn gecesi

Ol gece kim doğdu ol hayru’l beşer

Ânesi anda neler gördü neler

(Mevlid- Süleyman Çelebi)

 

Son Peygamber Platformu ile İnsan ve Çevre Derneği BİNDER, Peygamber Efendimiz (sas)’in dünyayı teşriflerinin yıldönümü olan 12 Rebi’ül-evvel 1436, 2 Ocak 2015 Cuma akşamı, Fatih’teki Şehzadebaşı Camii’nde “Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı (sas)” temalı kandil programı tertip edildi. 

Mevlid Kandili akşamı gerçekleştirilen programda, tüm insanlar için örnek olan Son Peygamber Hz. Muhammed (sas)’in Hayru’l Beşer vasfı,“İnsanlığın En Hayırlısı” temasından yola çıkılarak farklı yönleriyle ele alındı. 

Yenidünya kavramının tartışıldığı tevhid asrında, yeni medeniyet tasavvurumuz için temel ölçülerin anlatılacağı “Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı” programıyla Peygamberimizin, her mü’minin hayatında rol-model olarak yer alması için gerekli farkındalık ve değişim şartları uzmanlarca gündeme getirildi. 

SonPeygamber Platformu ile BİNDER’in geleneksel hale getirdiği özgün Mevlid Kandili programlarından sekizincisi olan “Hayru’l Beşer - İnsanlığın En Hayırlısı”programı, 12 Rebi’ül-evvel 1436, 2 Ocak 2015 Cuma günü Fatih Şehzadebaşı Camii’nde yapıldı

Cemalettin Tül’ün sunumunu yaptığı programda Kur’an-ı Kerim’den aşrı şerifleri Bahattim Çörek, Temel Erbay, Ferruh Muştuer, Bünyamin Topçuoğlu, Ercan Çakıroğlu okurken, ayetlerin meali şeriflerini ise seslendirme sanatçısı Erol Eren seslendirdi. 

Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd Doç. Dr. Yasin Pişgin’in “Hayru’l Beşer – İnsanlığın En Hayırlısı (sas)” konusunda katılımcılara hitap ettiği programda, Oğuzhan Bahtiyaroğlu ve Habib İspirli mevlid-i şeriften bölümler okudu. 

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Görevlisi Dr. Fatih Koca’nın salavat-ı şerife ve ilahileri icra ettiği programın kapanış duasını İskenderpaşa Camii İmam Hatibi Mikdat Kutlu yaptı. Programın sonunda salavatlar eşliğinde musafaha yapıldı.  

Mevlid kandili programı AKRA FM ile www.hayrulbeser.org vewww.akradyo.net sitelerinden canlı olarak yayınlandı. 

Son Peygamber Platformu'nun, Mevlid 1436 Hayru’l Beşer etkinliği kapsamında başlattığı “8 milyar salavat-ı şerife”kampanyası yoğun ilgi görüyor. Okunan salavat-ı şerifeler,  www.8milyarsalavat.com adresindeki salavat sayacına kaydedilebiliyor. 

Önceki yıllarda “el-Emîn (sas)”, “el-Muallim (sas)”, “el-Beşîr (sas)”, es-Sâdık (sas), ve “el-Mübelliğ (sas)”kandil özel programlarını gerçekleştiren BİNDER, geçtiğimiz yılSon Peygamber Platformu ile birlikte Peygamber Efendimizin “el-Âdil (sas)” vasfının işlendiği bir program düzenlemişti. 

MEVLİD 1436 HAYRU’L BEŞER (SAS) PROGRAM AKIŞI

Yatsı namazı ve Amenerrasulü   : Bahattin Çörek (Şehzadebaşı Cami İmamı)

Salavat ayeti ve meali                : Erol Eren

Salavat Korosu                           : Fatih Koca

Kur’an-ı Kerim                            : Temel Erbay

Meal-i Şerif                                 : Erol Eren

Kur’an-ı Kerim                            : Ferruh Muştuer

Veladet Bahri                              : Oğuzhan Bahtiyaroğlu

Hayru’l Beşer Konuşması             : Yrd. Doç. Dr. Yasin Pişgin (Akdeniz Üni. İlahiyat Fak.)

Kur’an-ı Kerim                            : Bünyamin Topçuoğlu

İlahiler                                        : Fatih Koca

Münacaat Bahri                           : Habip İspirli

Kur’an-ı Kerim                             : Ercan Çakıroğlu

Dua                                             : Mikdat Kutlu (İskenderpaşa Camii İmam Hatibi)

Diğer Haberler

Nice Mübarek Ramazanlara, Nice Mes'ud Bayramlara

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı başyazıyı Ramazan Bayramı vesilesiyle istifadenize sunuyoruz...
23.05.2020

Ramazanı uğurlarken

Prof. Dr. M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazan ayının son günlerini iyi değerlendirmek ve Ramazandaki ibadet hassasiyetini ramazan sonrasında da sürdürmek hususundaki sohbetini istifadenize sunuyoruz:
21.05.2020

Kadir Gecesini ihya etmek

Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendinin, 'Kadir Gecesinin İhyası' konulu sohbetini istifadenize sunuyoruz:
18.05.2020

Ramazan ve İtikâf

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin itikâf ibadetiyle ilgili sohbetini istifadenize sunuyoruz:
13.05.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Hadislerle Günün Duası

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin