İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:58 Güneş07:22 Öğle13:20 İkindi16:33 Akşam19:08 Yatsı20:27
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 9°C Nem %87
Türkçe
23 Şaban 1445 4 Mart 2024 Pazartesi
23 Şaban 1445
İmsak
06:00
Güneş
07:24
İşrak
08:05
Öğle
13:20
İkindi
16:33
Akşam
19:08
Yatsı
20:27
Giriş Yap

'Önce namaz' diyenlerin ödülü Kâbe örtüsü…

01.01.2015    |

Namaz ibadetiyle ilgili kamuoyunda farkındalığın oluşmasının hedeflendiği Önce Namaz Projesi kapsamında düzenlenen yarışmaya katılan öğrenciler, İstanbul’da Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde, Ankara’da ise Etimesgut Tevhid Camii’nde sabah namazında buluştular. Yarışmada dereceye giren öğrenciler Kabe-i Şerif’in örtüsüyle ödüllendirildi. Programa iştirak edenler vatandaşlar arasında çekilen kurayla 10 kişiye Kâbe örtüsünden bir parça hediye edildi.

Asfa Mezunları Derneği ve Asfa Eğitim Kurumları tarafından gerçekleştirilen “Önce Namaz” konulu etkinliğin finali İstanbul’da Ataşehir Mimar Sinan Camii’nde, Ankara’da ise Etimesgut Tevhid Camii’nde yapıldı. Program, her iki camide de sabah namazını müteakiben başladı. Namaza gönül verenler soğuk ve yağışlı havaya rağmen camilere koştu.

Mimar Sinan Camii’ndeki etkinlik Dünya Kuran-ı Kerim okuma birincisi Mehmet Bilir’in Kuran tilavetiyle başladı. Ataşehir Müftüsü Şakir Pinal’in Önce Namaz konulu hitabetinin ardından ASFA Temiz Kalpler Korosu, Tertemiz albümünde yer alan ilahileri seslendirdi. Programın sonunda dua Mehmed Zâhid Kotku Camii İmam Hatibi Yahya Özkul tarafından okundu.

Ankara Etimesgut Tevhid Camii’ndeki programda ise Feyzü’l Furkan Kur’an-ı Kerim ve Açıklamalı Meali’nin müellifi Dr. Hasan Tahsin Feyizli katılarak Kur’an tilavetinde bulundu. 

Kurra Hafız Dr. Hasan Tahsin Feyizli konuşmasında; Haşr surenin son iki ayetinin anlamı üzerinde durdu. Allah'ın her şeye hakim olduğunu, her şeyi sadece Allah'tan istemeyi, Allah'tan başkasından bir şey istemenin şirk olcağını, şirkin ise en büyük günah olduğunu belirtti. Feyizli, sadece Allah'a ibadet edilmesi gerektiğini en önemli ibadetin de namaz olduğu söyledi.

Asfa Ankara Ferda Koleji hafız öğrencilerinden Nurettin Yusuf Karaburç'un Kuran Tilaveti ve Asfa Ankara Koleji okul korosunun okuduğu ilahiler huşuyla dinlendi.

Namaz emri ve ibadetinin önemsenmesi ve seçmek gerektiğinde önce namaz denilerek namazın vaktinde kılınmasıyla ilgili farkındalığının oluşmasının hedeflendiği Önce Namaz projesi kapsamında Asfa Eğitim Kurumları’nın İstanbul ve Ankara’daki öğrencileri arasında şiir, kompozisyon, resim ve karikatür yarışmaları düzenledi. Her sınıf seviyesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ve arkadaşları İstanbul ve Ankara’da sabah namazı vakti bir araya gelecek. Öğrencilere çeşitli hediyeler ile Kabe-i Şerif’in örtüsünden bir parça takdim edildi. Önce namaz diyerek camide buluşan cemaat arasından 10 kişiye de çekilen kurayla Kâbe örtüsü hediye edildi.

Detaylı bilgi oncenamaz.org sitesinde yer almakta.

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz
Kur’an-ı Kerim Meali - 2 - Dipnotsuz Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close