İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:39 Güneş05:31 Öğle13:06 İkindi17:04 Akşam20:32 Yatsı22:16
Hava - Açık 14°C Nem %77
Türkçe
2 Şevval 1441 25 Mayıs 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Yemler GDO’lu mu?

Yemler GDO’lu mu?

03.02.2015

Ziraat Mühendisleri Teknik Kongresi’nin sonuç bildirgesinden tarım sektörüyle ilgili çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Hazırlanan rapora göre, beyaz et ve yumurta üretiminde dünyanın ilk on sıralamasında yer alan Türkiye’de gelişme gösteren bu sektör, birçok sorunu da beraberinde getiriyor.

Rapora göre, yem hammaddeleri büyük oranda GDO (genetiği değiştirilmiş organizma) içeriyor. Bu sebepten dolayı da ileride büyük oranda zararlara sebep olabilecek sorunları beraberinde getiriyor. Verilere göre, Türkiye’nin gıda güvenliği alanındaki temel ve acil çözüm bekleyen başlıca sorun ise kayıt dışılık.

Türkiye NBŞ tekellerinin pazarı olmasın

Raporda, tahıllar için ülkemizde koşullar son derece uygun olmasına rağmen üretim yönünde gerekli düzeye ulaşılamadığın altı çiziliyor. Bunun gerçekleşmesi içinde; tarımsal yapının iyileştirilmesi, uygun yetiştirme tekniği uygulamalarının yaygınlaştırılması, sulama olanaklarının artırılması, çeşit ve tohumluk sorunlarının çözülmesi gibi faktörlerin acilen çözülmesi gerektiği vurgulanıyor.

Raporda, tarımdan kopan nüfusun büyükşehirlere sahipsiz ve güvencesiz ucuz işgücü kaynağı olduğu belirtilirken “Kendi tarım toprağından kopan çiftçi madenlerde ucuz ve güvencesiz işgücü kaynağı olarak görülmekte ve hayatı pahasına yaşam mücadelesine atılmaktadır” ifadelerine yer verildi. Bu durum endüstriyel ürünlere yönelinmesine ve helal ve güvenli gıda konusunda tehlikelerin ortaya çıkmasına neden oluyor.

Millî Gazete

Diğer Haberler

Nice Mübarek Ramazanlara, Nice Mes'ud Bayramlara

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin kaleme aldığı başyazıyı Ramazan Bayramı vesilesiyle istifadenize sunuyoruz...
23.05.2020

Ramazanı uğurlarken

Prof. Dr. M. Es’ad Coşan Hocaefendi’nin Ramazan ayının son günlerini iyi değerlendirmek ve Ramazandaki ibadet hassasiyetini ramazan sonrasında da sürdürmek hususundaki sohbetini istifadenize sunuyoruz:
21.05.2020

Kadir Gecesini ihya etmek

Prof. Dr. Mahmud Es'ad Coşan Hocaefendinin, 'Kadir Gecesinin İhyası' konulu sohbetini istifadenize sunuyoruz:
18.05.2020

Ramazan ve İtikâf

İlim, fikir ve gönül önderi Prof. Dr. Mahmud Es’ad Coşan Hocaefendi’nin itikâf ibadetiyle ilgili sohbetini istifadenize sunuyoruz:
13.05.2020
Ayetlerle Günün Duası
Sırada >>
×
Sıradaki

Ayetlerle Günün Duası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin