İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:37 Güneş05:34 Öğle13:14 İkindi17:13 Akşam20:45 Yatsı22:32
Hava - Açık 20°C Nem %68
Türkçe
18 Zilka'de 1441 9 Temmuz 2020 Perşembe Saat: -
Menü

Malezya, STA ile Türkiye ticaretini artırmak istiyor

12.10.2015    A+ | A-

Türkiye ile Malezya arasındaki ticaretin artırılması için 2014’te imzalanan serbest ticaret anlaşması (STA) geçtiğimiz ağustos ayında yürürlüğe girdi.

Karşılıklı ticaretin 2018'de 5 milyar dolara ulaşmasını hedeflediklerini anlatan Malezya Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (MATRADE) Türkiye Ofisi Direktörü Idzham Abdulhamid, STA’nın iki ülke arasındaki ticareti hızla tırmandıracağını, bunun için Türkiye’de farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi.

Abdulhamid, iki ülke arasında turizm, gıda, teknoloji, kimya, otomotiv ve beyaz eşya gibi pek çok sektörlerde işbirliklerinin mümkün olduğunu kaydetti. STA’nın yürürlüğe girmesiyle Malezya ve Türkiye arasında ticareti yapılan ürünlerin yüzde 70’inde gümrük vergilerinin kaldırıldığını anlatan Abdulhamid, bu oranın 8 yıl içinde yüzde 86’ya çıkacağını dile getirdi. Türk ithalatçıların Malezya’dan tekstil, elektrik elektronik, demir-çelik, makine, ahşap, deri, palmiye yağı ve plastik ürünlerde gümrüksüz tarifeden faydalanacağını ifade eden Abdulhamid, “KOBİ’ler, helal alanlar, tarım ve gıda endüstrisi, Ar-Ge, inovasyon, sağlık, ilaç, gıda ve beslenme sağlığı, enerji ve yenilenebilir enerji, elektronik ticaret, otomotiv gibi alanlarda işbirliğine gidebiliriz” dedi.

Dünya

Diğer Haberler

ABD’de yabancı öğrenciler uzaktan eğitime katılamayacak

ABD'de, güz dönemi derslerinin tamamını internet üzerinden verecek üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrenciler, ülkeyi terk etmek zorunda kalacak.
07.07.2020

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşıma arttı

2020 yılının ilk 6 ayında Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşınan yük hacminin 2019'un aynı dönemine göre 3,7 kat daha fazla olduğu açıklandı.
03.07.2020

Tunus sınırlarını yeniden açtı

Tunus, 3 aydan uzun süredir kapalı olan sınırlarını açarak, bu adımı atan ilk Arap ülkesi oldu.
29.06.2020

Bosna Hersek'te 510. Ayvaz Dede Şenlikleri

Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına düzenlenen şenlikler, yüzlerce kişinin katılımıyla önceki gün kılınan öğle namazıyla son buldu.
29.06.2020
Hatm-i Şerif (A.Acemi)
Sırada >>
×
Sıradaki

Dua Vakti

Hatm-i Şerif (A.Acemi)
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin