İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:27 Güneş06:05 Öğle13:14 İkindi17:04 Akşam20:12 Yatsı21:43
Hava - Açık 25°C Nem %69
Türkçe
23 Zilhicce 1441 13 Ağustos 2020 Perşembe Saat: -
23 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:27 06:05 13:14 17:04 20:12 21:43
Menü

Ege'de bir günde 45 mülteci hayatını kaybetti!

23.01.2016    A+ | A-

Ege Denizi'nde, önceki gün sabaha karşı kaçakları taşıyan iki teknenin batması sonucu 11'u çocuk 41 kişi yaşamını yitirdi. Aydın Didim'de de göçmenleri taşıyan lastik bot alabora oldu. 3 çocuk ve genç bir erkek Ege'nin soğuk sularında can verdi.

Teknede kaç kişinin bulunduğunun bilinmemesi nedeniyle kazanın meydana geldiği Kalolimni bölgesinde arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü, kurtarılanların Leros Adası'na sevk edildiği duyuruldu. Bulamaç Adası yakınlarında da 48 kişi bulunduğu tahmin edilen ahşap bir teknenin kayalıklara çarparak batması sonucu 6'sı çocuk 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti. Böylece 2 ayrı kazada ölenlerin sayısı 45'e çıktı. Sayıları henüz bilinmeyen kayıpların aranması için Sahil Güvenliği'ne bağlı helikopter ve liman botlarının seferber edildiği açıklandı.

Çanakkale'de göçmen operasyonu

Çanakkale'de bir ihbarı değerlendiren Jandarma Karakol Komutanlığı'na bağlı ekipler, Esmece Burnu mevkisine operasyon düzenledi. Operasyonda, yasa dışı yollarla Midilli Adası'na geçme hazırlığında olan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu, Burma, Afganistan ve Suriye uyruklu 78 kişi yakalandı. Kimlik tespiti yapılıp ifadeleri alınan yabancı uyruklular, işlemlerinin ardından Ayvacık Yabancılar Geri Gönderme Merkezi'ne sevk edildi.

72 sığınmacı denize açılmadan yakalandı

Didim ve Kuşadası'nda dün Yunan adalarına geçmek isteyen 72 sığınmacı yakalandı. Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, ihbarı değerlendiren Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Didim'e bağlı Akköy Mahallesi Fener mevkisinde Yunan adalarına geçmek isteyen 42 kişinin yanı sıra, eski liman mevkisinde 22 Suriyeli ile Kuşadası ilçesine bağlı Güzelçamlı Mahallesinde 8 Afganistan uyruklu sığınmacı tespit etti. Sığınmacılar, yasal işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Sabah

Diğer Haberler

Yusufeli Barajı'nda son 50 metre

Yusufeli Barajı 225 metre gövde yüksekliğine ulaşırken, barajın tamamlanması için son 50 metre kaldı.
12.08.2020

Özel okullarda telafi eğitimi hazırlığı

Milli Eğitim'in takvimine göre 17 Ağustos’ta telafi eğitimlerine başlayacak olan özel okullar hazırlıklarını tamamladı.
11.08.2020

'Üniversitelerde uzaktan eğitim yapılmalı' önerisi

Dr. Mehmet Ceyhan, salgın şartlarında üniversitelerde yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitime ağırlık verilmesinin daha doğru olacağını belirtti.
11.08.2020

Oruç Reis Gemisi Görevde

Türkiye, Akdeniz'de sismik araştırma yürütecek Oruç Reis gemisi için 23 Ağustos'a kadar Navtex (Denizcilere Duyuru) ilan etti.
11.08.2020
Hadisler Deryası
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Hadisler Deryası
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin