İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:42 Güneş05:37 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:43 Yatsı22:29
Hava - Çok Bulutlu 22°C Nem %69
Türkçe
22 Zilka'de 1441 13 Temmuz 2020 Pazartesi Saat: -
Menü

Ege'de bir günde 45 mülteci hayatını kaybetti!

23.01.2016    A+ | A-

Ege Denizi'nde, önceki gün sabaha karşı kaçakları taşıyan iki teknenin batması sonucu 11'u çocuk 41 kişi yaşamını yitirdi. Aydın Didim'de de göçmenleri taşıyan lastik bot alabora oldu. 3 çocuk ve genç bir erkek Ege'nin soğuk sularında can verdi.

Teknede kaç kişinin bulunduğunun bilinmemesi nedeniyle kazanın meydana geldiği Kalolimni bölgesinde arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü, kurtarılanların Leros Adası'na sevk edildiği duyuruldu. Bulamaç Adası yakınlarında da 48 kişi bulunduğu tahmin edilen ahşap bir teknenin kayalıklara çarparak batması sonucu 6'sı çocuk 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirilmişti. Böylece 2 ayrı kazada ölenlerin sayısı 45'e çıktı. Sayıları henüz bilinmeyen kayıpların aranması için Sahil Güvenliği'ne bağlı helikopter ve liman botlarının seferber edildiği açıklandı.

Çanakkale'de göçmen operasyonu

Çanakkale'de bir ihbarı değerlendiren Jandarma Karakol Komutanlığı'na bağlı ekipler, Esmece Burnu mevkisine operasyon düzenledi. Operasyonda, yasa dışı yollarla Midilli Adası'na geçme hazırlığında olan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu, Burma, Afganistan ve Suriye uyruklu 78 kişi yakalandı. Kimlik tespiti yapılıp ifadeleri alınan yabancı uyruklular, işlemlerinin ardından Ayvacık Yabancılar Geri Gönderme Merkezi'ne sevk edildi.

72 sığınmacı denize açılmadan yakalandı

Didim ve Kuşadası'nda dün Yunan adalarına geçmek isteyen 72 sığınmacı yakalandı. Aydın Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, ihbarı değerlendiren Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Didim'e bağlı Akköy Mahallesi Fener mevkisinde Yunan adalarına geçmek isteyen 42 kişinin yanı sıra, eski liman mevkisinde 22 Suriyeli ile Kuşadası ilçesine bağlı Güzelçamlı Mahallesinde 8 Afganistan uyruklu sığınmacı tespit etti. Sığınmacılar, yasal işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Sabah

Diğer Haberler

Formasyon Ücretsiz Verilecek

Bakan Ziya Selçuk, öğretmen adaylarına gelişim psikolojisi, ölçme-değerlendirme, sınıf yönetimi, rehberlik gibi dersler verilen formasyon eğitiminin kalktığını ifade etti.
10.07.2020

Flamingoların yaşam alan: Tuz Gölü

Kuş varlığı yönünden Türkiye'nin en zengin gölleri arasında yer alan Tuz Gölü, her yıl binlerce flamingoya ev sahipliği yapıyor.
10.07.2020

Elektrik tüketimi rekor seviyeye çıktı

Türkiye’de elektrik tüketiminde önceki gün 931 bin 368 megavatsaatle günlük bazda bu yılın rekor seviyesine ulaşıldı
09.07.2020

Hacı adaylarına 2 seçenek: Ertele veya vazgeç

Bu yıl kayıt yaptıran hacı adaylarının 2021 yılı için erteleme ya da vazgeçme tercihinde bulunabilecekleri bildirildi.
08.07.2020
Müzik Yayını
Sırada >>
×
Sıradaki

Evdeki Huzur

Müzik Yayını
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin