İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak03:46 Güneş05:39 Öğle13:15 İkindi17:13 Akşam20:41 Yatsı22:26
Hava - Açık 26°C Nem %44
Türkçe
25 Zilka'de 1441 16 Temmuz 2020 Perşembe Saat: -
Menü

İngiltere, 18 yaşını dolduran mültecileri sınır dışı ediyor

12.02.2016    A+ | A-

İngiltere'ye savaş mağduru olarak sığınma başvurusu yapan 2 bin 748 çocuğun 18 yaşını doldurduktan sonra ülkelerine geri gönderildiği ortaya çıktı. Çocuklar yoğun savaşların yaşandığı Afganistan, Irak, Libya ve Suriye gibi ülkelere gönderiliyor.

Göçmenlerden sorumlu İçişleri Bakan Yardımcısı James Brokenshire, 2015 Kasım ayında İngiliz parlamentosunda yaptığı konuşmada savaş ortamlarının devam ettiği ülkelere geri gönderilen sığınmacı rakamlarını 1040 olarak açıklamıştı. Ancak İşçi Partisi milletvekili Louise Haigh'in verilere dair bilgileri yeniden sorması üzerine bakanlık, rakamları yeniden düzenleyerek yayımladı.

Bakanlığın verilerindeki yanlışlık nedeniyle İçişleri Bakan Yardımcısı James Brokenshire'ın özür dilemesi gerektiğini belirten Haigh'a yanıt veren hükümet yetkilisi, verilerdeki hatanın, "sınırdışı etme sürecinde yaşanan bir hatadan kaynaklandığını" söyledi.

Konuyla ilgili İşçi Partisi milletvekili Louise Haigh de, politikaları eleştirerek, "Korkunç bir savaştan gelen çocuklar İngiltere'de bir hayat kurmak istiyor. Ancak 18 yaşına gelince geri gönderiliyorlar. O çocuklar gittikleri tehlikeli ülkesinde hiçbir bağlantıları kalmamıştır. Ve orayla ilgili hiçbir belleğe sahip değiller." ifadelerini kullandı.

İngiltere'ye kabul edilen çocuk sığınmacılara geçici oturma izni veriliyor ancak bu izin çocuklar 18 yaşına geldiğinde iptal ediliyor. Bundan sonra da sığınmacılar İngiltere'de eğitim görmeleri ve İngiliz toplumuna uyum sağlamaları dikkate alınmadan geldikleri ülkelere geri gönderiliyor.

Dünya Bülteni

Diğer Haberler

ABD’de yabancı öğrenciler uzaktan eğitime katılamayacak

ABD'de, güz dönemi derslerinin tamamını internet üzerinden verecek üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrenciler, ülkeyi terk etmek zorunda kalacak.
07.07.2020

Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşıma arttı

2020 yılının ilk 6 ayında Bakü-Tiflis-Kars demir yolu ile taşınan yük hacminin 2019'un aynı dönemine göre 3,7 kat daha fazla olduğu açıklandı.
03.07.2020

Tunus sınırlarını yeniden açtı

Tunus, 3 aydan uzun süredir kapalı olan sınırlarını açarak, bu adımı atan ilk Arap ülkesi oldu.
29.06.2020

Bosna Hersek'te 510. Ayvaz Dede Şenlikleri

Boşnakların İslam'ı kabul etmesinin önemli sembollerinden Akhisarlı Ayvaz Dede anısına düzenlenen şenlikler, yüzlerce kişinin katılımıyla önceki gün kılınan öğle namazıyla son buldu.
29.06.2020
Şehr-i İstanbul
Sırada >>
×
Sıradaki

Ummandan İnciler

Şehr-i İstanbul
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin