İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
İmsak05:58 Güneş07:22 Öğle13:20 İkindi16:33 Akşam19:08 Yatsı20:27
Hava - Hava durumuÇok Bulutlu 10°C Nem %87
Türkçe
23 Şaban 1445 4 Mart 2024 Pazartesi
23 Şaban 1445
İmsak
06:00
Güneş
07:24
İşrak
08:05
Öğle
13:20
İkindi
16:33
Akşam
19:08
Yatsı
20:27
Giriş Yap

'Türkiye artık su zengini değil'

01.06.2016    |

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çevre Sağlığı Daire Başkanı Hüseyin İlter, Türkiye’nin artık su zengini bir ülke olmadığını hatta su fakiri denilebilecek kadar kişi başına düşen su miktarının düşük olduğunu söyledi.

Dünyada suyun yerine başka hiçbir şeyin konulamayacağını vurgulayan İlter, bunun içerisinde de şebeke sularının çok sektörlü yaklaşılması gereken bir alan olduğunu belirtti.

İlter, şebeke suları üzerinde birçok kurumun görev ve sorumluluğu olduğunu dile getirerek, “Biz de Türkiye Halk Sağlığı Kurumu olarak toplantılarla bu işi organize etmeye çalışıyoruz. Türkiye yıllarca su zengini bir ülke olarak anıldı. ‘Suyumuz bol’ diye konuştuk. Ama bugüne baktığımızda Türkiye artık su zengini bir ülke değil, hatta su fakiri denilebilecek kadar kişi başına düşen su miktarımız düşük. Suyu temin etmekle ilgili sıkıntılarımız var. Suyu temin etme sıkıntısını gidersek de temin ettiğimiz suyun kullanılabilirliğiyle ilgili sıkıntılarımız var” diye konuştu.

Türkiye genelinde yüzde 30’lara varan mikrobiyolojik kirliliği varan bölgelerin olduğunu belirten İlter, “Biz inşallah bu toplantılarla bir farkındalık oluşturmayı, sahada yaşanan sıkıntıları yerinde tartışarak yerinde çözüm üretmeyi amaçlıyoruz. Bizim insanımızın en temel hakkı olan suyu güvenli, kaliteli bir şekilde halka ulaştırmak için çözüm yolları bulmayı hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

Dünya

Kabe
Canlı Yayın
Şuan canlı Yayın
Hatm-i Şerif - Salah Bukhatir
AKRA CANLI
 / 
close icon close icon
AKRA CANLI
Hatm-i Şerif - Salah Bukhatir
Hatm-i Şerif - Salah Bukhatir Add Icon volume up
 / 
Canlı Yayın
fast rewind
fast forward
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin
Close