İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:19 Güneş06:45 Öğle13:02 İkindi16:26 Akşam19:08 Yatsı20:28
Hava - Çok Bulutlu 22°C Nem %64
Türkçe
6 Safer 1442 22 Eylül 2020 Salı Saat: -
6 Safer 1442
İmsak
05:19
Güneş
06:45
İşrak
07:23
Öğle
13:02
İkindi
16:26
Akşam
19:08
Yatsı
20:28
Menü

Brexit için yol haritası netleşiyor

18.01.2017    A+ | A-

İngiltere Başbakanı Theresa May, Londra'da Brexit sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. May, İngiltere'nin başka ülkeler tarafından kullanılan model arayışında olmadığını, AB'ye kısmi üyelik istemediklerini ve "yarı içeride, yarı dışarıda" olmamaları gerektiğini belirtti.

İngiltere'nin büyük bir küresel ticaret ülkesi olmasını istediğini söyleyen May, "Avrupa Birliği'nin dağılmasını istemiyoruz. AB'nin başarılı olması İngiltere'nin ulusal çıkarınadır. AB ile gümrük birliği için yeni bir anlaşma istiyoruz" şeklinde konuştu. May, AB ortak pazar üyeliği önermediğinin de altını çizerek "Nihai Brexit kararını parlamentoda oylayacağız" dedi.

Ortak pazardan ayrılacak Serbest ticaret anlaşması yapılacak Göçmenleri kontrol altına alınacak

İngiltere Başbakanı Theresa May, AB’den tam bir ayrılma olacağı sözünü verdi. May, İngiltere’nin Brexit sonrası AB tek pazarından çıkacağını ve AB’deki diğer 27 ülke ile “yeni ve eşit bir ortaklık” arayacaklarını sözlerine ilave etti.

İngilizlerin AB’den ayrılma yönünde oy kullandığı referandumun yedi ay geçmesine karşın, mart ayı sonunda başlayacak olan ayrılık görüşmeleri hakkında çok az ipucu vermesinden dolayı firmalar ve yasa yapıcılar tarafından eleştirilen İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit stratejisi konusunda ilk kapsamlı açıklamasını yaptı. May, AB ortak pazardan ayrılacaklarını belirtirken, AB ile serbest ticaret anlaşması yapılabileceğini söyledi.

May’in açıklamaları sonrasında, uzun zamandır gerileme sürecinde olan ülkenin parası sterlin yüzde 2 değer kazanarak, dolar karşısında 2008 krizinden bu yana bir günde görülen en büyük artışı yaşadı.

Gümrük Birliği için yeni anlaşma

May, Avrupa’dan gelen göçmenleri kontrol altına alacaklarını ancak İngiltere’ye yüksek kabiliyetli göçmen istediklerini söyledi. May, “AB ile gümrük birliği için yeni bir anlaşma istiyoruz” dedi.

Dünya

Gurbet Sohbetleri
Sırada >>
×
Sıradaki

Dostluk ve Kardeşlik

Gurbet Sohbetleri
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin