İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak05:21 Güneş06:46 Öğle13:01 İkindi16:25 Akşam19:06 Yatsı20:26
Hava - Açık 19°C Nem %77
Türkçe
6 Safer 1442 23 Eylül 2020 Çarşamba Saat: -
6 Safer 1442
İmsak
05:21
Güneş
06:46
İşrak
07:24
Öğle
13:01
İkindi
16:25
Akşam
19:06
Yatsı
20:26
Menü

Hindistan Asya'da öne çıkıyor

19.09.2017    A+ | A-

Genç nüfusa sahip Hindistan, Asya’nın süper gücü konumundaki Çin’in elinden ünvanını almak üzere yola koyuldu. Rapora göre ‘Asya Kaplanı’ Hindistan’ın gelişen nüfusu yıldızı parlayan ülkeyi Asya’nın yeni büyüme motoru haline getirecek.

2027 yılında Asya kıtasında yaşı 65 ve üstü olan kişi sayısı 365 milyondan yarım milyarı aşacak. Önümüzdeki 20 yıl içinde hâlihazırda 885 milyon çalışan sayısı 1.08 milyara çıkacak olan Hindistan, Asya’nın parlayan yıldızı olacak. Hindistan nüfusunun üçte biri, çalışma yaşı 15-64 arasında, en üst noktaya gelindiğinde ise çalışan nüfusunun henüz zirveye ulaşmadığı söyleniyor.

Asya’da sadece Hindistan ekonomisi yükselmeye hazır değil. Görece genç nüfusa sahip ve benzer nüfus artış oranlarına sahip olan Endonezya ve Filipinler’de Hindistan modeline yakın bir büyümenin olabileceğini belirtiyor. Raporda Çin, Hong Kong, Tayvan, Kore, Singapur, Tayland ve Yeni Zelanda gibi ülkelerin yaşlanma nedeniyle büyümedeki en büyük zorluklarla yüzleşecek ülkeler olacağının altı çiziliyor.

Japonya tecrübesi, nüfusun yaşlanmasının da kendi içinde farklı fırsatlar barındırdığını gösteriyor. Dünyanın en büyük üçüncü ekonomisi Japonya’da hemşirelik, yaşlılar için tüketici ürünleri, yaşa uygun konut ve sosyal altyapı, varlık yönetimi ve sigorta gibi sektörlerde artan talep gözlerden kaçmıyor.

Dünya

Canlı Yayın
Sırada >>
×
Sıradaki

Hatm-i Şerif (A.Acemi)

Canlı Yayın
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin