İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İkindi16:21 Akşam19:01 Yatsı20:20 İmsak05:24 Güneş06:49 İşrak07:27 Öğle13:00
Hava - Çok Bulutlu 29°C Nem %51
Türkçe
9 Safer 1442 26 Eylül 2020 Cumartesi Saat: -
9 Safer 1442
İkindi
16:21
Akşam
19:01
Yatsı
20:20
İmsak
05:24
Güneş
06:49
İşrak
07:27
Öğle
13:00
Menü

YKS başvuruları başladı

01.03.2018    A+ | A-

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvurular bugün başladı. Sınavın detaylarının yer aldığı kılavuz dün yayımlanırken, sınav için son başvuru tarihi 22 Mart olarak belirlendi.

Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınav ücretleri 55’er TL olacak. Başvuru tarihlerini kaçıran adaylar ise oturum başına 75 TL ve aynı gün ödemek kaydıyla, 4 Nisan 2018’de de sınava başvurabilecek.

Adaylar sınavın 10.15’te başlayacak sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra; 15.45’te başlayacak öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Adaylar başvuru sırasında eksiksiz ve doğru doldurulmuş Aday Başvuru Formu, nüfus cüzdanı ya da pasaportunun aslı, engelli adaylar da sağlık raporunu götürmek zorunda olacak.

İnternet aracılığıyla bireysel başvuru ise 21 Mart 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecek. Başvuru bilgilerinin sisteme kaydının yapılması için başvuru ekranında, “Başvuru işlemi ÖSYM’ye bildirilmiştir” açıklamasının mutlaka görülmesi, sınav ücretinin yatırılması, aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün yazıcıdan alınarak saklanması gerekecek. Sınav ücretleri, kılavuzdan belirtilen bankalara ya da internet üzerinden yapılacak bireysel başvurularda ÖSYM’nin internet sitesindeki, “e-işlemler” alanından kredi kartı ya da banka kartı ile yapılabilecek.

TYT zorunlu olacak

TYT, 23 Haziran Cumartesi günü 10.15’te yapılacak ve sınav 135 dakika sürecek. 24 Haziran Pazar günü yapılacak AYT de 10.15’te başlayacak ve 180 dakika sürecek. 120 dakikalık yabancı dil oturumu ise pazar günü 15.45’te başlayacak. Adaylar sınavın sabah oturumlarında saat 10.00’dan sonra; öğleden sonra oturumunda ise saat 15.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Merkezi yerleştirme veya özel yetenek sınavıyla üniversitelere yerleşecek tüm adaylar TYT testine girmek zorunda olacak. Diğer oturumlara katılım ise isteğe bağlı olacak. Ama kim hangi oturuma girmek istiyorsa bunu aday başvuru formunda belirtmek zorunda olacak. Başvuru süresi içinde aday AYT testi için oturum ekleme çıkarması yapabilecek. İsteyen adaylar, geç başvuru gününde de oturum ekleyebilecekler.

Milliyet

Bilinçli Aile
Sırada >>
×
Sıradaki

Sözün Özü

Bilinçli Aile
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin