İlke ve Değerlerinden Ödün Vermeden
Özgür Yayın Platformu Olarak Kalsın Diye
Katkıda bulunmak istiyorum
×
Katkıda bulunmak istiyorum
×
İmsak04:30 Güneş06:07 Öğle13:14 İkindi17:02 Akşam20:09 Yatsı21:39
Hava - Açık 24°C Nem %60
Türkçe
26 Zilhicce 1441 15 Ağustos 2020 Cumartesi Saat: -
26 Zilhicce 1441
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı
04:30 06:07 13:14 17:02 20:09 21:39
Menü

Körfez ülkelerinden kısa kısa...

25.05.2018    A+ | A-

Körfez basını ve gündeminde öne çıkan bazı haberler...Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman gündeminde yer alan haberlerden derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.

BAE’den Vize Hamlesi

Birleşik Arap Emirlikleri, bilimsel gelişimi desteklemek için kamu ve özel sektörde çalışan bilim insanı, doktor, mühendis gibi uzmanlaşmış yabancılara on yıllık oturma izni vererek bu alanda cazibe merkezi olmayı hedefliyor. Bu arada ekonomik canlılığı sağlamak için yabancı yatırımcılar da bu kapsamda 10 yıl oturma izni alabilecek. Bu alanda bir diğer gelişme ise öğrenci vizesinin 1 yıldan 5 yıla çıkarılması. BAE üniversitelerinde okuyan yabancı öğrenciler artık her yıl vize yenilemek zorunda değil. Beş yıllık öğrenci vizesine ilave olarak, yüksek akademik başarı gösterenlerin vizeleri 10 yıla kadar uzatılabilecek.

Umman’ın Güneyinde Kasırga Alarmı

Hint Okyanusunda şiddetli rüzgar ve fırtına olarak başlayan Mekunu, tropikal kasırgaya dönerken, Umman’ın güneyinde yer alan Dhofar Bölgesinde teyakkuza geçildi. İlk tahminlerde kasırganın kıyıya uzak olarak geçeceği duyurulurken, Mekunu’nun yön değiştirmesiyle kıyıya yaklaşma ihtimali artınca güvenlik önlemleri en üst düzeye çıkarıldı. Bölgedeki devlet hastanesi boşaltıldı, havaalanı ulaşıma kapandı.

BAE’de Yabancılar Şirketin Tamamına Sahip Olabilecek

Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti, yabancılar için daha çekici bir yatırım seçeneği olabilmek için, ülkedeki kefalet sistemini esneten bir düzenlemeye gidiyor. Yeni düzenleme ile birlikte yabancı yatırımcı, BAE’de kurduğu şirketin tüm hisselerine sahip olabilecek.  

Yeni bir Salgına Karşı Uyarı

Körfez Ülkeleri Sağlık Bakanlıkları vatandaşlarını Hindistan’ın Kerala eyaletinde gözlenen NIPAH virüsüne karşı dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı. Hindistan’ın güneyinde bulunan Kerala Eyaleti, Körfez’den pek çok ziyaretçinin tercih ettiği bir turistik merkez. Buna ilave olarak Kerala kökenli Hindistanlılar, Körfez Ülkelerindeki yabancılardan önemli bir kısmını oluşturuyor. NIPAH virüsüna bağlı olarak bugüne kadar 10 ölüm vakası bildirildi.

AKRA için derleyen: Sedat Yüksel 

Diğer Haberler

Asya'da muson yağmurları

Asya'da mevsimsel muson yağışları çok sayıda ülkede etkili olurken, binlerce insan yaşamını yitirdi, on binlercesi evlerini terk etmek zorunda kaldı.
14.08.2020

Endonezya'daki Sinabung Yanardağı hareketli

Endonezya'nın Sumatra Adası'ndaki Sinabung Yanardağı'nda patlamalar sürüyor. Son 3 günde ikinci kez yaşanan patlama sonrası bölgede alarm durumuna geçildi.
12.08.2020

Dünyada okullar nasıl açılacak?

Her ülke kendi vaka sayısı ve önlem paketine göre okulların açılma planını açıklıyor. Bazı ülkelerde okullarda eğitim tedbirler çerçevesinde başlatıldı.
11.08.2020

Virüs, dünyaya İtalya'dan mı yayıldı?

Dünyada 200'ün üzerinde ülkede ve bölgede görülen yeni tip koronavirüs salgınının başlangıcından bu yana altı ay geçti ancak bilim dünyası virüsün kaynağını ve sıfırıncı hastayı araştırmaya devam ediyor.
04.08.2020
Şerh-i Mesnevi
Sırada >>
×
Sıradaki

Hikmet Hazinesinden Damlalar

Şerh-i Mesnevi
5sn
5sn
Playlist
Bu özelliği kullanabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir
  
Fikrini Paylaş
TAAHHÜTNAME

Hazırlamış olduğum ve sitenize gönderdiğim/ teslim ettiğim, tamamen orjinal ve bana ait olan, projemin/görüntü veya kaydımın, AKRA MEDİA tarafından kendisine ait kablolu/karasal/uydu, şifreli/şifresiz, free/paralı TV, video, DVD, VCD,VHS ,radyo, kaset, sinema ve sair mevcut yada ortaya çıkacak her türlü İşaret, ses ve /veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkı ve tüm internet siteleri ve sosyal medya platformlarında yayınlamasına, çoğaltma hakkı, yayma hakkı, işleme hakkı ve temsil hakkının kullanılmasına süresiz olarak müsaade ediyorum.

Projemin/görüntü veya kaydımın, bant, CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player, dijital kayıt vb. tüm yollarla kayıt, çoğaltma ve dağıtım haklarını, bilişim veya iletişim ortamında görüntülenmesini, iletilmesini, okunmasını, izlenmesini, dinlenmesini vb. interaktif veya normal CD, VCD, DVD, GSM, MP3 Player vb. şekilde basılarak veya ses kayıtlarının metin haline getirilip kitap olarak piyasaya sunulmasını sağlayacak her türlü materyal üzerine kaydı ile çoğaltılması, kullanılması, işlenmesi, yeniden ve genişletilmiş şekilde sesli, yazılı ya da görüntülü yayın haklarını, bu suretle de çoğaltılarak kullanılması, dağıtılması, pazarlanması vb. fikri, mali ve manevi haklarımın tamamını, programda gerekli görülen değişiklikleri yapma haklarımı bila bedel olacak şekilde, AKRA.MEDİA sitesine ve bu site'nin yetkilisi ve sahiplerine devir ve temlik ettiğimi, beyan, kabul ve taahhüt ederim.

Şehir Seçin